Znicz Pruszków lepiej radzi sobie na wyjazdach. "Musimy poprawić statystyki u siebie"

W meczu 6. kolejki II ligi Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe z GKS-em Tychy 1:1. Było to czwarte spotkanie pruszkowian na boisku rywala i w żadnym nie doznali porażki.

Łukasz Witczyk
Po szóstej kolejce II ligi Znicz Pruszków w tabeli zajmuje dopiero czternaste miejsce. Bolączką pruszkowian jest gra u siebie. W dwóch dotychczasowych meczach na swoim stadionie doznali porażek, a wszystkie 6 punktów zdobyli na boiskach rywali. - Tak się składa, że graliśmy cztery mecze wyjazdowe i żadnego nie przegraliśmy. Musimy poprawić statystyki u siebie i myślę, że krok po kroku będziemy się wspinali w górę tabeli - powiedział Dariusz Banasik.
Trener Znicza Pruszków cieszył się z osiągniętego w Tychach wyniku. Goście prowadzenie objęli w 39. minucie, a gola zdobył Maksymilian Banaszewski. W pierwszej połowie to pruszkowianie dominowali nad rywalami, ale po przerwie Znicz został zepchnięty do defensywy. W 73. minucie GKS dopiął swego, a do wyrównania doprowadził Marcin Radzewicz.

- Jesteśmy zadowoleni z jednego punktu, bo wiedzieliśmy, że czeka nas w Tychach bardzo trudne spotkanie. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że GKS to mocny przeciwnik z wieloma doświadczonymi zawodnikami. W pierwszej połowie realizowaliśmy założenia taktyczne, wychodziliśmy z szybkimi kontrami, graliśmy cierpliwie i zdobyliśmy bramkę. Z kolei w drugiej połowie daliśmy się totalnie zepchnąć do defensywy, ale wpływ na to miał wynik. Gdybyśmy dostali drugą bramkę, to poszlibyśmy wyżej i atakowalibyśmy. Skupiliśmy się przede wszystkim na obronie własnej bramki, a przeciwnik miał zdecydowaną przewagę i dużo sytuacji - skomentował Banasik.

Bohaterem Znicza był Piotr Misztal. Były gracz GKS-u Tychy w kilku sytuacjach zapobiegł stracie bramki. - Piotrka Misztala trzeba po tym meczu bardzo pochwalić. Grał przeciwko swojemu byłemu klubowi i był dodatkowo zmobilizowany. Był jednym z lepszych zawodników w naszej drużynie. Jeżeli zespół ma tak doświadczonego bramkarza, to gra spokojniej. Misztal przyczynił się do tego, że wracamy z tego spotkania z punktem - powiedział trener Znicza Pruszków.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!