Sroga porażka Czarnych Wilków - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - Dolcan Ząbki

Drutex-Bytovia Bytów przegrała na własnym stadionie 1:4 z Dolcanem Ząbki. Dla podopiecznych Tomasza Kafarskiego to pierwsza porażka w obecnym sezonie.

Bartosz Wiśniewski
Dopiero w 7. kolejce piłkarze Drutex-Bytovii Bytów po raz pierwszy mogli poczuć się prawdziwymi gospodarzami w pojedynku ligowym. W związku ze zmianą wymogów licencyjnych kluby I ligi zmuszone zostały do gry na obiektach wyposażonych w sztuczne oświetlenie.
Gospodarze atakowali odważnie. Najbardziej aktywny był Adrian Chomiuk, który dwukrotnie niecelnie uderzył na bramkę. Ten sam zawodnik dobrze dograł do Daniela Mąki, który był najbliżej pokonania bramkarza Dolcanu. Ostatecznie jednak to mu się nie udało.

Czarne Wilki mocno atakowały prawą stroną i tym samym goście mieli dużo miejsca po tej stronie boiska co wykorzystali w 36. minucie. Łukasz Wróbel popełnił błąd i Paweł Tarnowski dośrodkował wprost na nogę Daniela Gołębiewskiego, który otworzył wynik spotkania. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, ale ostatecznie nie trafił w światło bramki.

W pierwszej części gry gospodarze dwukrotnie domagali się się przyznania rzutu karnego, ale sędzia pozostał niewzruszony. Bytovia po przerwie od razu ruszyła do ataku, ale nadal była bardzo niedokładna.

Dolcan z kolei dobrze punktował gospodarzy. Damian Świerblewski był bardzo aktywny aż w końcu płaskim strzałem pokonał Laskowskiego. Kilka minut później Marek Opałacz kompletnie odpuścił krycie w polu karnym i Gołębiewskim podwyższył na 3:0.

Z Bytovii zeszło powietrze. Nerwowo nie wytrzymał Opałacz, który kopnął jednego z zawodnika gości w nogi i musiał opuścić plac gry. W 72. minucie kolejną bramkę dla gości strzelił tym razem Daniel Feruga. Pod koniec spotkania honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Krzysztof Bąk.

Bytovia była do tej pory jedyną niepokonaną drużyną. W meczu z Dolcanem podopieczni Tomasza Kafarskiego popełniali jednak proste błędy w defensywie, a w ofensywie brakowało im skuteczności.

Drutex-Bytovia Bytów - Dolcan Ząbki 1:4 (0:1)
0:1 - Daniel Gołębiewski 29'
0:2 - Damian Świerblewski 57'
0:3 - Daniel Gołębiewski 60'
0:4 - Daniel Feruga 72'
1:4 - Krzysztof Bąk 78'

Drutex-Bytovia: Tomasz Laskowski - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Bartłomiej Poczobut, Dawid Kort, Daniel Mąka (69' Wojciech Wilczyński), Adrian Chomiuk, Maciej Szewczyk (63' Robert Mandrysz), Janusz Surdykowski, Michał Jakóbowski (80' Mateusz Klichowicz).

Dolcan: Mateusz Kryczka, Piotr Klepczarek, Damian Jakubik, Szymon Sawala, Paweł Tarnowski, Daniel Feruga (75' Jakub Cesarek), Damian Kądzior, Szymon Matuszek, Igor Sapała, Damian Świerblewski (89' Rafał Włodarczyk), Daniel Gołębiewski (67' Michał Bajdur).

Żółte kartki: Poczobut (Bytovia) oraz Gołębiewski, Sapała, Świerblewski, Klichowicz (Dolcan).