Turniej Czterech Narodów: Polska ograła Niemców!

W meczu 2. kolejki Turnieju Czterech Narodów prowadzona przez Miłosza Stępińskiego reprezentacja Polski U-20 wygrała we Włocławku z Niemcami (2:1). To drugie zwycięstwo Biało-Czerwonych w nowej edycji rozgrywek.

Maciej Kmita

Polska "młodzieżówka" objęła prowadzenie w 12. minucie gry za sprawą Rafała Makowskiego, który wykorzystał dośrodkowanie Marcina Cebuli z rzutu wolnego. Niemcy wyrównali po 10 minutach, gdy Konrad Budek sfaulował w swoim polu karnym Nadiema Amiriego, a "11" na gola zamienił Sebastian Stolze.

Biało-Czerwonym udało się odzyskać prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 41. minucie sam na sam z Mariusem Gersbeckiem znalazł się Aleksander Jagiełło. Skrzydłowy Arki Gdynia posłał piłkę w kierunku opuszczonej przez golkipera bramki, ale Gersbecka na linii bramkowej zaasekurował Maximilian Wittek. Obrońca TSV 1860 Monachium interweniował jednak na tyle niefortunnie, że piłka trafiła wprost pod nogi Krzysztofa Piątka, który potężnym strzałem umieścił ją w siatce.

To drugie zwycięstwo Polski w Turnieju Czterech Narodów 2015/2016. W czwartkowym meczu 1. kolejki Biało-Czerwoni ograli na wyjeździe Szwajcarię 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów dla drużyny trenera Stępińskiego zdobył Rafał Makowski.

W Turnieju Czterech Narodów 2015/2016 udział biorą zawodnicy urodzeni w 1995 roku i młodsi. Przypomnijmy, że w minionej edycji rozgrywek po końcowy triumf sięgnęła reprezentacja Polski, którą prowadził Marcin Dorna. Był to premierowy sukces Biało-Czerwonych w turnieju, w którym biorą udział od 2010 roku.

Polska U-20 - Niemcy U-20 2:1 (2:1)
1:0 - Makowski 12'
1:1 - Stolze (k.) 22'
2:1 - Piątek 41'

Skład Polski: Jakub Wrąbel - Paweł Stolarski, Gracjan Horoszkiewicz, Konrad Budek (59' Dawid Szymonowicz), Patryk Stępiński (35' Kamil Dankowski) - Tomasz Zając (59' Vincent Rabiega), Michał Nalepa (83' Maciej Urbańczyk), Rafał Makowski, Marcin Cebula (73' Sebastian Bonecki), Aleksander Jagiełło (58' Patryk Kun) - Krzysztof Piątek (59' Jakub Arak).