Rummenigge: Michel Platini byłby dobrym prezydentem FIFA. Można z nim rozmawiać

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Szef rady nadzorczej Bayernu Monachium oraz ECA chwali współpracę z UEFA. Jego zdaniem duży wpływ na to ma prezydent europejskiej federacji Michel Platini. - Byłoby dobrze, gdyby szefował FIFA - powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

W tym artykule dowiesz się o:

Wybory na następcę Josepha Blattera odbędą się 26 lutego 2016. Jednym z kandydatów do objęcia fotela prezydenta FIFA jest właśnie Platini. Rummenigge uważa Francuza za odpowiednią osobę na to stanowisko. Swoje zdanie Niemiec motywuje przede wszystkim dobrym kontaktem oraz zdrowymi relacjami. - ECA ma świetne doświadczenia ze współpracy z UEFA pod jego wodzą. Platini był też jednym z pomysłodawców założenia organizacji zrzeszającej europejskie kluby piłkarskie - mówił stojący na czele tej instytucji Rummenigge.

Podczas zaplanowanych na początek przyszłego roku wyborów ECA zamierza poprzeć kandydaturę Platiniego, który od ponad ośmiu lat rządzi europejską federacją. Wśród potencjalnych następców Francuza wymieniano między innymi Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN zapowiedział jednak, że o miejsce w UEFA walczył nie będzie.

Źródło artykułu: