Polska najskuteczniejsza w całych eliminacjach! Kroku dotrzymują nam tylko Anglicy

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Żadna drużyna nie zdobyła tylu goli w 8 kolejkach eliminacji Euro 2016 co reprezentacja Polski. Imponujący wynik w defensywie osiągają natomiast Rumuni - nasi rywale w kwalifikacjach do MŚ 2018.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski w 8 występach strzeliła aż 29 goli! Ponad połowę bramek wbiliśmy Gibraltarowi (15), ale trafialiśmy też przeciwko Gruzji (8) oraz Niemcom (3), Szkocji (2), Irlandii (1). Aż 10-krotnie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski, 6 goli dołożył Arkadiusz Milik, a 4 Kamil Grosicki.

Biało-Czerwoni wyprzedzają największe europejskie potęgi, czyli Anglię oraz Niemcy i już bardzo daleko w tyle zostawiają Hiszpanię. Jeśli chodzi o stosunek goli, to jesteśmy minimalnie gorsi od Synów Albionu - straciliśmy 7 goli (+22), a kadra Roya Hodgsona tylko 3 (+23).

Pod względem szczelności formacji obronnej równych sobie nie mają reprezentanci Rumunii, którzy w ciągu 720 minut tylko raz dali się zaskoczyć przeciwnikom (1:1 z Węgrami)! Mają jednak poważne problemy w ofensywie, ponieważ tylko 7-krotnie skierowali piłkę do bramki rywali. Wrażenie robi też dorobek Walijczyków - dwa stracone gole.

Które reprezentacje zamykają obie klasyfikacje? San Marino strzeliło tylko jedną bramkę, natomiast Gibraltar, Grecja i Liechtenstein po dwie. Najgorszą formację obronną mają Gibraltarczycy (46 straconych bramek), którzy wyraźnie wyprzedzają Andorę (30) i San Marino (26).