Młodzi Ukraińcy ponownie lepsi od Polaków

Reprezentacja Polski do lat 21 ponownie uległa Ukraińcom. W meczu towarzyskim rozgrywanym w hali sportowo - widowiskowej w Krośnie polscy futsalowcy przegrali z Ukrainą 1:3. W spotkaniu rozegranym dwa dni wcześniej także górą była kadra ukraińska, która zwyciężyła 2:1.

Tomasz Dzionek

Przebieg drugiego sparingu był jednak bardziej emocjonujący. Od początku spotkania przeważali Ukraińcy, wychodząc na prowadzenie w 13 minucie za sprawą gola Sorokina. Gospodarze odpowiedzeli po pięciu minutach, gdy po podaniu Pawła Budniaka do bramki ukraińskiej trafił gracz PA Novy Gliwice - Przemysław Dewucki. Jednak kontra ze strony Ukraińców była natychmiastowa. Niespełna minutę po wyrównaniu, swojego drugiego gola strzelił Sorokin.

W 31 minucie goście podwyższyli prowadzenie dzięki bramce Kolesnikova.

Polska U-21 - Ukraina U-21 1:3
0:1 - Sorokin 13'
1:1 - Dewucki 18'
1:2 - Sorokin 19'
1:3 - Kolesnikov 31'

Podany już został skład kadry seniorów na pojedynek z Ukrainą. Dostępu do polskiej bramki będzie bronił Bartłomiej Nawrat. Zaś w pierwszej czwórce zobaczymy Andrzeja Szłapę, Krzysztofa Kusia,Tomasza Zielińskiego oraz Dariusza Pieczyńskiego. Natomiast w drugiej czwórce na parkiecie pojawią się Błażej Korczyński, Rafał Jarzmik, Michał Słonina i Daniel Lebiedziński. Na ławce rezerwowych usiądą Łukasz Żebrowski i Rafał Franz, a także bramkarz Łukasz Groszak.