KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zarząd GKS-u Katowice oddał się do dyspozycji rady nadzorczej

Przed sezonem władze GKS-u Katowice deklarowały, że śląski klub ma walczyć o awans do Ekstraklasy. Po dziewięciu meczach katowiczanie mają na swoim koncie 9 punktów. Po porażce w Grudziądzu zarząd GieKSy oddał się do dyspozycji rady nadzorczej.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na zdjęciu stadion GKS-u Katowice Newspix / RAFAL RUSEK / Na zdjęciu stadion GKS-u Katowice

Nie tak początek sezonu wyobrażały sobie osoby związane z GKS-em Katowice. Ambitne plany mówiące o awansie do Ekstraklasy są po dziewięciu kolejkach dalekie od realizacji. Katowiczanie zajmują dopiero 14. pozycję, a nad ostatnim Rozwojem Katowice mają tylko 2 punkty przewagi. W związku z tak słabą dyspozycją zarząd klubu oddał się do dyspozycji rady nadzorczej.

Oświadczenie zarządu GKS-u Katowice:

"W ostatnich latach GKS Katowice przeszedł wielką metamorfozę. Z klubu, którego egzystencja była poważnie zagrożona i wisiała nad nim realna groźba wycofania z rozgrywek, stał się stabilnym organizacyjnie podmiotem. Przeobrażenia, których dokonaliśmy w Spółce - dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy miasta Katowice - stawiane są za wzór.

Liczyliśmy, że normalizacja sytuacji organizacyjno-ekonomicznej klubu przełoży się na lepsze wyniki sportowe zespołu. Właśnie dlatego przed startem obecnych rozgrywek postawiliśmy przed zespołem zadanie wywalczenia awansu w ciągu dwóch lat do Ekstraklasy.

Zdajemy sobie sprawę, że bilans naszych spotkań w obecnym sezonie jest daleki od oczekiwań. Postawa zespołu i efekty pracy osób, które są współodpowiedzialne za wyniki, budzą nasze niezadowolenie. Rozumiemy rozczarowanie kibiców, bo sami oceniamy podobnie postawę GKS-u.

Nie chcemy podejmować żadnych pochopnych decyzji. Jednak w związku z tym, że czujemy się współodpowiedzialni za obecny stan rzeczy, postanowiliśmy oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki. W trakcie jej środowego posiedzenia poszukamy rozwiązań, które sprawią, by GKS Katowice wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań, a obecny sezon nie okazał się dla klubu stracony.

Wojciech Cygan, prezes zarządu GKS GieKSa Katowice S.A.
Marcin Janicki, wiceprezes zarządu GKS GieKSa Katowice S.A."

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
gkskatowice.eu
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×