Premier League: Aguero prawie jak Lewandowski - 5 goli w 20 minut!

Sergio Aguero zdobył pięć bramek w 20 minut w meczu 8. kolejki Premier League Manchester City - Newcastle United (6:1). Argentyńczyk był tego dnia w nieziemskiej formie.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA/Peter Powell / PAP/EPA/Peter Powell

Manchester City przegrał dwa ostatnie ligowe mecze i pojedynek na Etihad Stadium także rozpoczął bardzo źle. Po podaniu Georginio Wijnalduma gola głową z ośmiu metrów zdobył Aleksandar Mitrović. Dla Serba było to pierwsze trafienie na Wyspach Brytyjskich.

Tuż przed przerwą swoje show rozpoczął Sergio AgueroDavid Silva pięknie zagrał w pole karne, gdzie Fernandinho zgrał piłkę głową do Aguero, który również głową umieścił futbolówkę w siatce.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla The Citizens, którzy do 62. minuty strzelili aż pięć bramek. Cztery z nich były autorstwa Aguero. Argentyńczyk za każdym razem wyprzedzał swoich rywali i technicznymi strzałami zaskakiwał bezradnego Tima Krula. W między czasie jedną z bramek zdobył Kevin De Bruyne, gdy ładnym wolejem strzelił swojego trzeciego gola w Premier League.

Manuel Pellegrini nie pozwalał już szaleć Aguero i w 66. minucie zmienił go z boiska. The Citizens zmniejszyli tempo rozgrywania meczu i wynik nie uległ już zmianie. Man City wygrał 6:1, a czarne chmury zbierają się nad Steve'em McClarenem. Były selekcjoner reprezentacji Anglii wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie.

Wciąż fatalnie spisuje się również inny zespół z północno-wschodniej Anglii Sunderland. Czarne Koty nie wykorzystały atut własnego boiska i mimo iż prowadziły 2:0 z West Ham United, to mecz zakończył się remisem 2:2. Na dodatek gospodarze kończyli spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jeremaina Lensa.

Na czwarte miejsce awansowała drużyna Leicester City, która ograła na Carrow Road Norwich City 2:1. Jedną z bramek zdobył Jamie Vardy - reprezentant Anglii ma w tym sezonie na koncie już siedem trafień w Premier League. Nawet na ławce rezerwowych zabrakło Marcina Wasilewskiego.