Bundesliga: 1.FC Koeln rozbił Schalke w Gelsenkirchen! Olkowski wrócił do "11" i asystował

Niespodzianka na Veltins-Arena w Gelsenkirchen! Zespół Petera Stoegera wysoko pokonał Schalke 04, które dobrze rozpoczęło sezon i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

Konrad Kostorz
Paweł Olkowski East News / Na zdjęciu: Paweł Olkowski

Paweł Olkowski odzyskał miejsce w podstawowym składzie Kozłów. Trener Peter Stoeger zapowiadał, że wystawi bocznego obrońcę od pierwszego gwizdka, ponieważ w meczu z Schalke niezwykle ważne będzie zabezpieczenie tyłów, a Olkowski poprawił grę defensywną.

Goście sformowali szczelną linię obrony i maksymalnie utrudniali rywalom zadanie. Schalke dowodzone przez Leroya Sane nacierało na bramkę Timo Horna, ale nie potrafiło znaleźć sposobu na dobrze interweniującego golkipera 1.FC. Tymczasem Koeln wyprowadzał groźne kontry - najpierw Ralf Faehrmann wygrał pojedynek z Anthony'm Modeste'm, ale w kolejnym starciu górą był już Francuz.

Po zmianie stron królewsko-niebiescy nadal zdecydowanie przeważali i dążyli do wyrównania, lecz narażali się na kontrataki. Rozstrzygnięcie zapadło w 80. minucie - Olkowski był osaczony przez rywali w polu karnym, jednak zdołał dograć do Yannicka Gerhardta, który zwiódł obrońcę i perfekcyjnym uderzeniem pokonał Faehrmanna.

Schalke ostatecznie przegrało aż 0:3, ponieważ w 84. minucie dżoker Simon Zoller ruszył w bój po podaniu Kevina Vogta i idealnie wykończył akcję. Niespodzianka stała się faktem, a zwycięski zespół awansował na 5. miejsce w tabeli.

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1.FC Koeln 0:3 (0:1)
0:1 - Modeste 45'
0:2 - Gerhardt 80'
0:3 - Zoller 84'

Schalke: Faehrmann - Caicara, Matip, Neustaedter (78' Hoejbjerg), Aogo - Sane (87' Hoewedes), Geis, Goretzka (66' Choupo-Moting), Meier - Di Santo, Huntelaar.

Koeln: Horn - Olkowski, Soerensen, Heintz, Hector - Risse (83' Zoller), Lehmann, Gerhardt, Bittencourt (58' Vogt) - Osako (70' Maroh), Modeste.