Portugalia: Klęska Belenenses Lizbona

Kolejnej wysokiej porażki doznał Belenenses Lizbona. Grupowy rywal Lecha Poznań w Lidze Europy tym razem przegrał z FC Porto 0:4.

Łukasz Witczyk

W czwartek Belenenses Lizbona przegrał 0:4 z ACF Fiorentina, a w niedzielę rywal Lecha Poznań w Lidze Europy ponownie dał sobie strzelić cztery gole. Pierwsza połowa starcia z liderem portugalskiej ekstraklasy zakończyła się bezbramkowym remisem, ale w drugiej części gry FC Porto nie dało żadnych szans rywalom.

W 53. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Jesusa Corony, a już trzy minuty później drugiego gola dla FC Porto zdobył Yacine Brahimi. Następnie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a w końcówce zdobyli kolejne dwie bramki. Ich autorami byli Pablo Osvaldo i Ivan Marcano.

Po siedmiu kolejkach Belenenses zajmuje 13. miejsce w portugalskiej ekstraklasie. Grupowy rywal Lecha Poznań w Lidze Europy ma na swoim koncie 7 punktów.

FC Porto - Belenenses Lizbona 4:0 (0:0)
1:0 - Jesus Corona 53'
2:0 - Yacine Brahimi 56'
3:0 - Pablo Osvaldo 80'
4:0 - Ivan Marcano 87'

Oglądaj rozgrywki Liga Portugal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)