Serie B: Asysta Tomasza Kupisza, zespół Bartosza Salamona wygrał hit i jest liderem

We włoskiej Serie B nie zaplanowano przerwy na mecze reprezentacji i rozegrano 7. serię gier. Modena FC musiała radzić sobie bez Thiago Rangela Cionka.

Konrad Kostorz

Tomasz Kupisz jest podstawowym piłkarzem Brescia Calcio. Występuje w każdym meczu w pierwszym składzie i dotąd tylko raz został zmieniony przed końcowym gwizdkiem. W niedzielę skrzydłowy zaliczył asystę przy golu Giovanniego Abate w 4. minucie, a jego zespół pokonał Como i awansował na 10. miejsce w tabeli Serie B.

Bartosz Salamon również rozegrał pełne 90 minut w szlagierowym pojedynku spadkowiczów z Serie A. Jego Cagliari Calcio wygrało 3:1 z AC Cesena i zostało samodzielnym liderem rozgrywek z dorobkiem 16 punktów (5 zwycięstw, remis oraz porażka). Dla polskiego stopera był to piąty występ ligowy w sezonie.

Absencja przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski Thiago Rangela Cionka niekorzystnie wpłynęła na dyspozycję Modena FC, która przegrała 0:2 z Latina Calcio i zajmuje dopiero 16. pozycję w 22-zespołowej lidze.

Calcio Como - Brescia Calcio 1:3 (1:2)
0:1 - Abate 4'
1:1 - Ebagua 13'
1:2 - Geijo (k.) 31'
1:3 - Caracciolo 89'

Czerwona kartka: Ebague /76'/ (Calcio Como)

Cagliari Calcio - AC Cesena 3:1 (1:0)
1:0 - Farias 37'