Beniaminek za słaby na Stalówkę

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała na własnym boisku Gryf Wejherowo 3:0. Zwycięstwo ekipy z Podkarpacia było właściwie niezagrożone, gdyż rywale nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji.

Kamil Górniak
Stal Stalowa Wola / Stal Stalowa Wola

Gryf do Stalowej Woli przyjechał bardzo zmobilizowany z chęcią wygranej, co było widać na boisku. Beniaminek na razie zawodzi i bardzo potrzebuje punktów. Ekipa z Wejherowa od pierwszej minuty naciskała Stalówkę i szybko trafiła do siatki, ale sędzia gola nie uznał, gdyż zawodnik Gryfa był na spalonym. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, ale brakowało im przede wszystkim ligowego doświadczenia, a czasem i umiejętności, żeby skutecznie zagrozić bramce Stali. W końcówce pierwszej połowy jednak dwukrotnie zrobiło się gorąco w polu karnym zielono-czarnych, ale gol nie padł.

Stalowcy z kolei nie atakowali często, ale jeśli to robili, to było już bardzo groźnie. Kilka razy w polu karnym rywali postraszył Tomasz Płonka, ale tylko raz, w 31. minucie, zdołał pokonać Wiesława Ferrę. Po podaniu Dawida Jabłońskiego napastnik Stali miał tyle czasu, że zdołał się obrócić i celnie uderzyć.

Po zmianie stron mocno rozpoczęła Stal, ale kilka celnych strzałów na bramkę świetnie obronił Ferra. Gryf przez dłuższy czas nie stwarzał sobie okazji bramkowych. Właściwie tylko raz Krzysztof Rzepa po rzucie wolnym zmusił do interwencji Tomasza Wietechę. Stal z kolei w końcówce przycisnęła i dobiła rywali. W 81. minucie Radosław Mikołajczak strzałem z pola karnego pokonał Ferrę, a 180 sekund później wykorzystał sytuację sam na sam.

W 66. minucie doszło do małego incydentu. Gracze z Wejherowa mocno prowokowali kibiców ze Stalowej Woli, doszło do małych przepychanek na murawie, a sędzia ukarał krewkich zawodników Gryfa żółtymi kartkami uspokajając sytuację.

Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 3:0 (1:0)
1:0 - Tomasz Płonka 31’
2:0 - Radosław Mikołajczak 81’
3:0 - Radosław Mikołajczak 84’

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Krystian Wrona, Michał Bogacz, Marcin Kowalski, Dawid Jabłoński (75’ Kacper Siudak), Damian Łanucha, Przemysław Stelmach, Radosław Mikołajczak, Dawid Przezak (75’ Przemysław Oziębała (78’ Mateusz Kantor)), Tomasz Płonka (86’ Konrad Kołodziej).

Gryf Wejherowo: Wiesław Ferra - Sebastian Kowalski, Przemysław Szur, Michał Skwiercz, Maciej Dampc, Krzysztof Rzepa (90’ Kamil Godula), Piotr Kolc, Jacek Wicon (81’ Maciej Szymański), Adrian Klimczak, Paweł Czoska, Krzysztof Wicki (75’ Filip Sosnowski).

Żółte kartki: Łanucha, M. Kowalski, Bogacz (Stal) oraz Rzepa, Kolc, Wicki, S. Kowalski, Dampc (Gryf).

Czerwona kartka: Sebastian Kowalski (Gryf - za drugą żółtą).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Śląski ZPN).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!