Wisła - Chrobry: Pachnie kanonadą

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W poprzednich dwóch pojedynkach płocko-głogowskich padło dziewięć goli. Zanosi się na następne, interesujące spotkanie. Wisła Płock atakuje lidera, a Chrobry Głogów chce wrócić do czołówki.

W tym artykule dowiesz się o:

Wisła Płock była na początku sezonu w cieniu Chrobrego Głogów. Potrzebowała czasu, by zadziałały wszystkie trybiki w zespole. Szatnię opuścili czołowi piłkarze Krzysztof Janus i Jacek Góralski, a osierocona drużyna poniosła mało chwalebne porażki z Rozwojem Katowice oraz Miedzią Legnica. Po czasie Nafciarze zaczęli punktować regularnie, a tydzień temu wskoczyli na pozycję lidera. Wrócą tam, jeżeli w niedzielę zwyciężą.

Płocczanie nie przegrali żadnego z czterech, ostatnich spotkań, a ostatnio pokonali 1:0 ex-lidera Dolcan Ząbki. Była to popisowa partia Seweryna Kiełpina. Bramkarz wyczyniał cuda między słupkami, a zniweczyć jego dzieła nie pozwolił Piotr Darmochwał. Pomocnik zdobył jedynego gola małych derbów Mazowsza.

W tym samym czasie również Chrobry dokonywał dużej rzeczy. Pokonał 3:1 Zawiszę Bydgoszcz, choć na przerwę schodził ze stratą gola. Po przerwie głogowianie zagrali piorunująco i wbili faworytowi trzy bramki.

- Szacunek dla drużyny, że podniosła się. Graliśmy przecież z klasowym rywalem. W drugiej połowie w pełni się zrehabilitowaliśmy. Może nawet nie zrehabilitowaliśmy, ale na pewno zadowoliliśmy publiczność po wcześniejszych meczach - cieszył się trener Ireneusz Mamrot, po zwycięstwie, które pozwoliło zbliżyć się ponownie do czołówki tabeli.

Powodem do radości dla obu szkoleniowców jest fakt, że na niedzielny mecz mogą zestawić optymalne jedenastki. U gości nie ma kontuzji i przymusowych pauz za kartki. Wisła może ponownie skorzystać z usług Maksymiliana Rogalskiego oraz Damiana Piotrowskiego. Ten ostatni przeniósł się do Płocka z Głogowa.

Wisła jest przed meczem w lepszym położeniu. Musi jednak uważać. W poprzednim sezonie była zdecydowanie wyżej w tabeli od Chrobrego, ale miała problem z tym przeciwnikiem. Oba mecze były zacięte i padło w nich aż dziewięć goli. To dobry zwiastun. Poza tym głogowianie mają lepsze statystyki na wyjazdach niż u siebie.

Wisła Płock - Chrobry Głogów / nd. 25.10.2015 godz. 12.45

Przewidywane składy:

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Stępiński - Piotrowski, Łuczak, Mroziński, Iliew, Reca - Lebedyński.

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Byrtek, Bogusławski, Samiec - Hudyma, Gąsior, Drewniak, Szczepaniak, Kościelniak - Górski.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Zamów relację z meczu Wisła Płock - Chrobry Głogów Wyślij SMS o treści PILKA.CHROBRY na numer 7355 Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Wisła Płock - Chrobry Głogów Wyślij SMS o treści PILKA.CHROBRY na numer 7136 Koszt usługi 1,23 zł z VAT