Matt Miazga nie dla reprezentacji Polski - talent zadebiutował w kadrze USA

Mający za sobą występ w polskiej reprezentacji młodzieżowej Matt Miazga wziął udział w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2018 pomiędzy USA a Saint Vincent i Grenadyny.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Newspix / MAREK JANIKOWSKI

Matt Miazga, 20-letni środkowy obrońca urodzony w rodzinie polskich emigrantów w USA, w 2012 roku wystąpił w kadrze do lat 18 (2:1 z rówieśnikami ze Słowenią). Od tego czasu reprezentował już tylko Jankesów w zespołach młodzieżowych, a na listopadowe mecze eliminacyjne powołał go Juergen Klinsmann.

Polska ostatecznie straciła Miazgę, gdy ten w 63. minucie pojedynku z Saint Vincent i Grenadyny wszedł na boisko za Geoffa Camerona. Występ w pierwszej reprezentacji w meczu o stawkę wedle przepisów FIFA oznacza, że piłkarz nie może już zmienić drużyny narodowej.

Miazga pojawił się na murawie przy stanie 5:1, a Amerykanie ostatecznie na inaugurację swoich zmagań w eliminacjach MŚ (w grupie rywalizują też z Gwatemalą oraz Trynidadem i Tobago) pokonali niżej notowanego rywala 6:1. Dodajmy, że 20-letni Miazga jest zawodnikiem New York Red Bulls i regularnie występuje w MLS.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×