El. ME U-19: Awans Polski!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Kibice reprezentacji Polski zawsze chcą wspierać kadrę
/ Kibice reprezentacji Polski zawsze chcą wspierać kadrę

W trzecim meczu rozgrywanego na Cyprze turnieju el. ME U-19 reprezentacja Polski zremisowała z Luksemburgiem 2:2, dzięki czemu zapewniła sobie zwycięstwo w grupie oraz awans do kolejnej rundy kwalifikacji.

Wcześniej ekipa Rafała Janasa pokonała Bułgarię 1:0 i Cypr 3:0, ale choć była jedynym w swojej grupie zespołem, który po dwóch seriach miał na koncie komplet punktów, przed ostatnią kolejką nie była pewna awansu do kolejnej rundy.

Poniedziałkowe spotkanie z Luksemburgiem rozpoczęło się źle dla Polaków. Już w 3. minucie Bartłomieja Drągowskiego do kapitulacji zmusił Edvin Muratović. Biało-Czerwoni błyskawicznie odpowiedzieli za sprawą Karola Świderskiego, ale w 17. minucie Muratović znów pokonał Drągowskiego. Remis Polsce uratował w 64. minucie Robert Janicki.

Remis z Luksemburgiem oznacza, że Biało-Czerwoni nie tylko awansowali do następnej fazy kwalifikacji, ale też wygrali swoją grupę. Kolejne miejsca w tabeli zajęli Bułgarzy, Luksemburczycy i Cypryjczycy.

Łupem bramkowym Polski podczas turnieju na Cyprze podzielili się Karol Świderski z Jagiellonii Białystok (3 bramki), Adam Ryczkowski (2) i Robert Janicki z Hoffenheim (1). Asysty zaliczali natomiast Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań (3), Hubert Adamczyk z Chelsea Londyn (2) i wspomniany Świderski (1).

Druga faza el. ME U-19 odbędzie się wiosną. Luksemburg U-19 - Polska U-19 2:2 (2:1) 1:0 - Muratović 3' 1:1 - Świderski 7' 2:1 - Muratović 17' 2:2 - Janicki 64'

Polska: Bartłomiej Drągowski - Piotr Kwaśniewski, Sebastian Chruściel, Patryk Dziczek, Robert Gumny - Karol Świderski, Adrian Purzycki, Michał Borecki (65' Jakub Kuzdra), Robert Janicki (84' Marcin Listkowski), Kamil Jóźwiak - Adam Ryczkowski (46' Hubert Adamczyk).