Serie A: Juventus powoli zbliża się do podium, Dybala asystował w Palermo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Maurizio Borsari /
Newspix / Maurizio Borsari /

Juventus wygrał 1:0 z Milanem, w takim samym stosunku pokonał Manchester City, a przeciwko US Palermo podopieczni Massimiliano Allegriego w 14. kolejce Serie A zdołali zdobyć trzy bramki.

W tym artykule dowiesz się o:

Oczy kibiców na Stadio Renzo Barbera były zwrócone na Paulo Dybalę. Argentyńczyk latem tego roku zamienił Palermo na Juventus za 32 mln euro, wcześniej będąc niekwestionowanym liderem sycylijskiego zespołu. 22-latek dał się we znaki byłym kolegom w 54. minucie, kiedy dokładnie dośrodkował z lewego skrzydła przed bramkę, gdzie głową piłkę do bramki skierował Mario Mandzukić.

Bianconeri nie mieli łatwej przeprawy w meczu z drużyną plasującą się tuż nad strefą spadkową. W I połowie znakomitej szansy nie wykorzystał Leonardo Bonucci, ale poza tym Stara Dama nie kreowała zbyt wielu klarownych sytuacji. Po otwarciu wyniku mistrzowi Włoch grało się już nieco łatwiej, lecz ich wygrana wciąż była zagrożona.

Świetną okazję zmarnował Juan Cuadrado tuż przed tym, jak został zmieniony, i dopiero Stefano Sturaro postawił pieczęć na sukcesie przyjezdnych. Przy drugiej bramce asystował Paul Pogba, który wcześniej został ukarany żółtą kartką i nie będzie mógł zagrać w 15. kolejce przeciwko Lazio Rzym. Swojego gola rzutem na taśmę strzelił jeszcze Simone Zaza i ostatecznie Stara Dama wysoko pokonała Rosanero.

Juventus wygrał czwarty ligowy mecz z rzędu, a w tabeli przesunął się na 5. miejsce. Zachowa tę pozycję, jeśli tylko US Sassuolo nie pokona w poniedziałek Fiorentiny. Do Romy obrońcy tytułu mają już zaledwie 3 punkty straty.

US Palermo - Juventus Turyn 0:3 (0:0) 0:1 - Mandzukić 54' 0:2 - Sturaro 89' 0:3 - Zaza 90+3'

Palermo: Sorrentino - Struna (74' Rispoli), Goldaniga, Gonzalez, Lazaar - Czoczew, Jajalo, Hiljemark (60' Quaison) - Brugman - Gilardino (67' Trajkovski), Vazquez.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Cuadrado (68' Lichtsteiner), Sturaro, Marchisio, Pogba, Evra - Dybala (84' Zaza), Mandzukić (67' Morata).