Holandia: Gol i zmarnowana "11" Arkadiusza Milika

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  /
PAP / /

W sobotnim meczu 15. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika rozgromił 5:2 SC Heerenveen, a jedną z bramek dla lidera holenderskiej ekstraklasy zdobył właśnie Polak.

Arkadiusz Milik trafił do siatki rywali w 23. minucie gry, dając swojej drużynie prowadzenie 2:0. Po podaniu Viktora Fischera Polak nie opanował dobrze piłki, ale szybko do niej doskoczył i pokonał bramkarza sytuacyjnym strzałem czubkiem buta z 8 metrów.

W 65. minucie Milik stanął przed szansą na zdobycie drugiej bramki, ale z rzutu karnego uderzył nad bramką Heerenveen. Osiem minut później reprezentant Polski zrehabilitował się za pudło z "wapna", notując asystę przy golu Davy'ego Klaassena.

Po sobotnim spotkaniu Milik ma na koncie 10 bramek i 10 asyst w 23 występach w bieżącym sezonie. W samej Eredivisie jego dorobek to 7 bramek i 6 asyst w 13 meczach - ma udział w golu Ajaksu co 81 rozegranych minut.

Po 15 kolejkach Ajax ma na koncie 38 punktów i jest liderem Eredivisie z czterma "oczkami" przewagi nad drugim w tabeli PSV Eindhoven.

Ajax Amsterdam - SC Heerenveen 5:2 (3:0) 1:0 - Fischer 12' 2:0 - Milik 23' 3:0 - Younes 28' 3:1 - te Vrede 48' 4:1 - Fischer 54' 5:1 - Klaassen 73' 5:2 - te Vrede 79'

Lewandowski czwartym piłkarzem świata wg "For For Two"