Bundesliga: Olkowski wreszcie wrócił do "11", Hertha nadal w gazie, przełamanie Hoffenheim

Paweł Olkowski zagrał od pierwszego gwizdka przeciwko Werderowi w zremisowanym 1:1 pojedynku. Podziałem punktów zakończyła się również konfrontacja VfL Wolfsburg z Hamburgerem SV.

Konrad Kostorz

Dobra passa Herthy trwa. To już z pewnością nie przypadek, że Stara Dama plasuje się w ścisłej czołówce. Darmstadt nie jest może potentatem, ale do tej pory raczej wysoko nie przegrywał, tymczasem stołeczny zespół rozbił Lilie. Warto odnotować dublet wracającego do formy Vedada Ibisevicia oraz pięknego gola Marvina Plattenhardta z rzutu wolnego.

Hertha utrzyma się na podium, jeśli tylko Borussia Moenchengladbach nie wygra w Leverkusen z Bayerem, a na zakończenie rundy do Berlina przyjadą piłkarze 1.FSV Mainz.

Paweł Olkowski wrócił do podstawowego składu Koeln po niemal dwóch miesiącach. W tym czasie leczył kontuzję, a także był rezerwowym. Tym razem Peter Stoeger wystawił Polaka w podstawowym składzie i nie zdjął go przed końcowym gwizdkiem. Kozły wreszcie zdołały strzelić gola, a uczynił to w drugiej połowie Dusan Svento, dobijając strzał Yuyi Osako. Przy stanie 1:0 dla Werderu rzut karny zmarnował Anthony Ujah, który jeszcze w poprzednim sezonie grał dla Kozłów, zatem bremeńczycy mają czego żałować.

Po drugie zwycięstwo w sezonie ligowym sięgnął Hoffenheim (w 7. kolejce pokonał 3:1 FC Augsburg) i zepchnął na dno tabeli Stuttgart. Wieśniaki skromnie pokonały grający bez kontuzjowanego Artura Sobiecha Hannover po trafieniu Jonathana Schmida, który strzałem głową wykorzystał centrę Kevina Vollanda. Eugen Polanski tym razem wszedł na boisko dopiero w 83. minucie.

Trzeci z rzędu ligowy mecz VfL bez wygranej! Wilki wyeliminowały Manchester United z LM, ale na krajowym podwórku nie zachwycają. Po remisie z Augsburgiem (0:0) i porażce z BVB (1:2) tylko zremisowały u siebie z HSV. Goście otwarli wynik po błędzie Dantego i dopiero w końcówce Maximilian Arnold wykorzystał dogranie Vieirinhi. Na więcej wicemistrzowi nie starczyło już czasu i możliwe, że po zakończeniu kolejki spadnie na 6. miejsce w tabeli.

Wyniki sobotnich spotkań 16. kolejki Bundesligi:

Werder Brema - 1.FC Koeln 1:1 (1:0)
1:0 - Jannik Vestergaard 4'
1:1 - Dusan Svento 79'

W 38. minucie Anthony Ujah (Werder) nie wykorzystał rzutu karnego (Timo Horn obronił).

VfL Wolfsburg - Hamburger SV 1:1 (0:1)
0:1 - Nicolai Mueller 21'
1:1 - Maximilian Arnold 78'

SV Darmstadt 98 - Hertha Berlin 0:4 (0:2)
0:1 - Vedad Ibisević 12'
0:2 - Marvin Plattenhardt 26'
0:3 - Vedad Ibisević 50'
0:4 - Salomon Kalou 77'