Serie A: Koniec passy Skorupskiego, ale Empoli znów wygrało! Ładna asysta Zielińskiego

Zespół Łukasza Skorupskiego i Piotra Zielińskiego odniósł czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu w tabeli Serie A przesunął się na 6. miejsce w tabeli. Na inaugurację 17. kolejki Azzurri pokonali 3:2 Bologna FC.

Konrad Kostorz
Massimo Maccarone cieszy się ze zdobycia bramki PAP/EPA / EPA/GIORGIO BENVENUTI / Massimo Maccarone cieszy się ze zdobycia bramki

Łukasz Skorupski zachowywał czyste konto w Serie A przez 336 minut. Imponującą passę polskiego bramkarza przerwał Franco Brienza, który oddał kapitalny strzał z rzutu wolnego. Zawodnik Bolonii uderzył mocno i w górny róg bramki z 18 metrów, nie dając golkiperowi żadnych szans.

Jeszcze przed przerwą błysnął Piotr Zieliński, który w 42. minucie wykonał górne podanie idealnie w tempo do Massimo Maccarone. Doświadczony Włoch uderzył bez namysłu i Empoli po raz drugi objęło prowadzenie. Po chwili jednak znów był remis, a tym razem nie popisał się Skorupski, który wyszedł niemal do linii pola karnego, ale nie zdołał złapać piłki. Z mało zdecydowanej postawy 24-latka skorzystał Mattia Destro i trafił z półobrotu na 2:2.

Pomyłka Skorupskiego nie okazała się dotkliwa w skutkach, bo krótko po wznowieniu gry świetnie zachował się Manuel Pucciarelli, po dograniu którego Maccarone pozostało tylko dopełnić formalności. Bologna po raz trzeci nie zdołała już odpowiedzieć podopiecznym Marco Giampaolo, którzy święta spędzą w świetnym nastroju, a 6 stycznia spróbują sprawić kolejną niespodziankę i odebrać punkty Interowi.

Pozostałe mecze 17. serii gier zaplanowano na niedzielę.

Bologna FC - Empoli FC 2:3 (2:2)
0:1 - Pucciarelli 24'
1:1 - Brienza 36'
1:2 - Maccarone 42'
2:2 - Destro 45'
2:3 - Maccarone 48'

Bologna: Mirante - Rossettini, Oikonomou, Gastaldello, Masina - Taider, Crisetig (56' Falco), Donsah (72' Pulgar) - Mounier (85' Mancosu), Destro, Brienza.

Empoli: Skorupski - Laurini (80' Zambelli), Tonelli, Costa, Rui - Buechel, Paredes, Zieliński (85' Croce) - Saponara - Maccarone (69' Livaja), Pucciarelli.