Puchar Francji: Zwycięstwo gospodarzy na Stade Gerland

W poprzedniej rundzie rozgrywek o Puchar Francji Olympique Lyon pokonał V-ligowy zespół Concarneau 6:0. Olympique Marsylia z kolei dopiero po rzutach karnych zapewnił sobie zwycięstwo w starciu z niżej notowaną drużyną Besançon. Mimo to przed środowym starciem tych klubów nie można było wskazać jednoznacznego faworyta.

Piotr Robaczyński

W Pucharze Francji Olympique Lyon nie wygrał z Olympique Marsylia od 1973 roku. Ostatnio w 2006 i 2007 roku zespoły te zmierzyły się w 1/4 finału tych rozgrywek i dwukrotnie górą okazali się zawodnicy OM.

Tym razem pojedynek na Stade Gerland lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Podopieczni Claude Puela już w 2. minucie objęli prowadzenie. Cesar Delgado dokładnie dograł piłkę do Karima Benzemy, a utalentowany napastnik strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera OM, Steve'a Mandandę. Goście starali się szybko doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im szczęścia. Z powodu kontuzji w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Bakari Kone, a Brandao i Hatem Ben Arfa nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Hugo Llorisa.

Po przerwie stroną przeważającą byli goście, którzy dodatkowo od 63. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został bowiem Abdul Kader Keita. Piłkarze OM dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili przełożyć tej przewagi na chociażby jednego gola. Mimo ambitnej walki nie udało im się doprowadzić do wyrównania i ostatecznie musieli uznać wyższość rywala.

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 1:0 (1:0)
1:0 - Benzema 2'