Sparingowo: Lechia gorsza od niemieckiego drugoligowca

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS /
Newspix / PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS /

Nie udał się debiut Piotra Nowaka na ławce trenerskiej Lechii Gdańsk. Podczas pierwszego meczu sparingowego w tureckim Belek biało-zieloni przegrali z FC St. Pauli 0:1.

W zespole Lechii Gdańsk nie zagrało czterech piłkarzy - Aleksandar Kovacević, Piotr Wiśniewski, Marco Paixao i Vanja Milinković-Savić, którzy narzekają na drobne kontuzje. Szansę dostało natomiast kilku młodych piłkarzy. W zespole z Hamburga od pierwszych minut zagrał Waldemar Sobota.

Tuż po pierwszym gwizdku pierwszą szansę dla Lechii miał Sławomir Peszko, jednak skuteczną interwencją popisał się bramkarz niemieckiego klubu. Niedługo później swoją szansę miał Maciej Makuszewski. Gola strzelili jednak piłkarze z Niemiec. W 30. minucie Marko Maricia pokonał Jeremy Dudziak.

W drugiej części spotkania aktywny był Milos Krasić, który jednak nie potrafił wykorzystać swoich szans. Dla czwartej drużyny 2. Bundesligi akcje przeprowadzali Lennart Thy i Sebastian Maier. Nie padła jednak żadna bramka i mecz zakończył się jednobramkową wygraną Niemców.

Lechia Gdańsk podczas obozu w Turcji rozegra jeszcze dwa mecze. We wtorek, 19 stycznia w Side gdańszczanie zmierzą się z FC Vaduz - eksportową drużyną z Liechtensteinu grającą w lidze szwajcarskiej. 23 stycznia drużyna Piotra Nowaka stanie natomiast naprzeciw FC Thun.

Lechia Gdańsk - FC St. Pauli 0:1 (0:1) 0:1 - Dudziak 30'

Lechia Gdańsk - I połowa: Marko Marić - Grzegorz Wojtkowiak, Gerson, Jakub Wawrzyniak - Maciej Makuszewski, Daniel Łukasik, Michał Chrapek, Sebastian Mila, Sławomir Peszko - Lukas Haraslin, Grzegorz Kuświk.

Lechia Gdańsk - II połowa: Łukasz Budziłek - Rafał Janicki, Mario Maloca, Adam Chrzanowski - Paweł Stolarski, Milos Krasić, Michał Mak, Juliusz Letniowski, Neven Marković - Adam Buksa, Michał Żebrakowski.

FC St. Pauli, I połowa: Philipp Heerwagen - Joel Keller, Lasse Sobiech, Davidson Eden, Marc Hornschuh - Enis Alushi, Marc Rzatkowski, Jeremy Dudziak, Kyoung-Rok Choi, Waldemar Sobota - John Verhoek.

FC St. Pauli, II połowa: Philipp Heerwagen - Daniel Buballa, Phillip Ziereis, Soeren Gonther, Brian Koglin - Christpher Buchtmann, Dennis Rosin, Fafa Picault, Sebastian Maier, Lennart Thy, Nico Empen.

Bayern szuka konkurenta dla "Lewego"? "Jeśli masz cudowną narzeczoną, nie patrz na inne"