Puchar Anglii: Piotr Malarczyk z czerwoną kartką, a jego drużyna przegrała z IV-ligowcem

We wtorek rozgrywano powtórzone mecze III rundy Pucharu Anglii. Ekipy z Premier League nie zawiodły, fatalnie spisało się natomiast Ipswich Town Piotra Malarczyka i Bartosza Białkowskiego!

Szymon Mierzyński

Drużyna Polaków - grająca na co dzień w The Championship - gościła na Fratton Park i musiała uznać wyższość IV-ligowego Portsmouth, ulegając mu 1:2. Były piłkarz Korony Kielce pojawił się w podstawowym składzie, ale grał tylko przez 77 minut, po czym musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę.

Od 1. minuty między słupkami bramki Ipswich stał Bartosz Białkowski, który skapitulował po strzałach Gary'ego Robertsa (z rzutu karnego) oraz Marka McNulty'ego.

Nie zawiodły drużyny z Premier League. Aston Villa - choć otworzyła wynik dość późno - pokonała u siebie Wycombe Wanderers, zaś West Bromwich Albion uporało się na Ashton Gate Stadium z Bristol City.

W środę odbędą się najciekawsze powtórzone mecze III rundy. Leicester City podejmie Tottenham Hotspur, natomiast Liverpool FC zmierzy się z Exeter City.