Oficjalnie: Wojciech Trochim piłkarzem Sandecji

Sądeczanie dokonali pierwszego wzmocnienia podczas zimowego okienka transferowego. Półroczny kontrakt podpisał Wojciech Trochim. Pomocnik występował poprzednio w GKS-ie Katowice, z którym rozwiązał umowę za porozumieniem stron.

Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan

26-letni zawodnik grał dla GieKSy zaledwie pół roku, ale jak sam podkreślał w rozmowie z portalem WP SportoweFakty o odejściu decydowały jedynie powody rodzinne. - Sytuacja zmusiła mnie do powrotu do domu. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży w niedługim czasie - podkreślił. Podczas rundy jesiennej Trochim rozegrał 19 spotkań w I lidze i 3 w Pucharze Polski. Strzelił jedną bramkę.

Od poniedziałku środkowy pomocnik trenuje z Sandecją Nowy Sącz i podpisanie kontraktu było już tylko formalnością. Pewnym jest, że Wojciech Trochim będzie reprezentował biało-czarne barwy do 30 czerwca 2016 roku.

Piłkarz ograny na zapleczu Ekstraklasy może się bardzo sądeczanom przydać. Drużyna przystąpi do wiosennej części sezonu z 15. miejsca w tabeli. - Chcemy utrzymać drużynę w I lidze - przyznał.

Wojciech Trochim pochodzi z Mińska Mazowieckiego i tam zaczynał grę w piłkę w Mazovii. Reprezentując barwy warszawskiej Legii miał okazję zadebiutować w Ekstraklasie. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym nigdy się nie przebił, rozegrał łącznie 5 meczów (również w Zagłębiu Lubin i Podbeskidziu Bielsko-Biała). Bardziej kojarzony z I-ligowym szczeblem. Występował w Dolcanie Ząbki, Sandecji Nowy Sącz (pierwsza przygoda z sądecką drużyną trwała 1,5 roku), Warcie Poznań, Kolejarzu Stróże, GKS-ie Tychy i GKS-ie Katowice.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×