Sparingowo: Pogoń Szczecin pokonała Kotwicę. Wygrana dzięki golom Adama

Piłkarze Pogoni Szczecin mają komplet zwycięstw w sparingach w Polsce. Przed wylotem na zgrupowanie do Turcji pokonali 3:1 Kotwicę Kołobrzeg. Nowe twarze w zespole ponownie dały o sobie znać.

Newspix / SZYMON GORSKI / PRESSFOCUS

Kotwica stawiła Pogoni opór w przeciwieństwie do poprzednich sparingpartnerów. Piotr Tworek delegował jedenastkę bliską podstawowej i zdobyła prowadzenie. Do bramki Jakuba Słowika trafił płaskim strzałem Tomasz Bejuk. Obrona dowodzona przez Jakuba Poznańskiego radziła sobie z atakami Pogoni, która dla odmiany rozpoczęła młodym składem.

- Sprawdzamy, jak dużo naszym zawodnikom brakuje do poziomu Ekstraklasy – przyznał Piotr Tworek, trener Kotwicy Kołobrzeg. - W pierwszej połowie mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych i mogliśmy nawet prowadzić wyżej niż 1:0. Po przerwie trener Michniewicz wprowadził swoje armaty i okazało się, że nasza tarcza jest trochę za słaba.

Druga połowa wyglądała inaczej. Różnicę zrobili rutyniarze jak Jarosław Fojut czy Rafał Murawski. Poukładali oni grę Pogoni w środku pola i sporadycznie pozwalali kołobrzeżanom wyściubić nos z własnej połowy.

Przewagę Pogoni udokumentowali golami piłkarze, którzy pojawili się w szatni zimą. Adam Gyurcso zakończył strzałem do siatki akcję indywidualną w 51. minucie. Węgier jest najgłośniejszym dotychczas wzmocnieniem zespołu i od czasu do czasu przypomina o swoich umiejętnościach, aby przypadkiem nie usłyszeć, że jest przereklamowany.

Drugi Adam - Nagórski ustalił wynik na 3:1 dwoma golami. Napastnik Vinety Wolin jest sprawdzany od dawna i biorąc pod uwagę długość testów, można przypuszczać, że dostanie szansę w Ekstraklasie. Tym bardziej, że obficie strzela w sparingach. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze przyszłość Ismaela Kama Traore.

- Szanuję to co moi zawodnicy robią na boisku - pochwalił Czesław Michniewicz, trener Pogoni. - Wiadomo, jaka jest pogoda i stan boisk. Poza tym w poniedziałek lecimy na zgrupowanie do Turcji i nikt nie chce złapać kontuzji. Dlatego doceniam zaangażowanie zespołu.

Portowcy nie zagrają już więcej sparingów w Polsce. Bilans cztery zwycięstwa, zero remisów i porażek można więc uznać za zamknięty. Następne mecze kontrolne czekają Pogoń w Turcji.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Bejuk 5'
1:1 - Adam Gyurcso 51'
2:1 - Adam Nagórski 67'
3:1 - Adam Nagórski 84'

Pogoń: Jakub Słowik (46' Dawid Kudła) - Błażej Chouwer (46' Sebastian Rudol), Sebastian Murawski (46' Jakub Czerwiński), Michał Stańczyk (46' Jarosław Fojut), Patryk Paczuk (46' Ricardo Nunes) - Konrad Bartoszewicz (46' Mateusz Matras), Michał Walski (46' Rafał Murawski) - Ismael Kam Traore, Dawid Kort (46' Takafumi Akahoshi), Rafał Maćkowski (46' Adam Gyurcso) - Łukasz Zwoliński (46' Adam Nagórski).