Sparingowo: GKS Katowice rozbił Polonię Bytom

Piłkarze GKS-u Katowice mają za sobą pierwszą grę kontrolną podczas zimowych przygotowań. W rozegranym w Rybniku-Kamieniu meczu sparingowym katowiczanie pokonali II-ligową Polonię Bytom 5:0.

Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Dla obu drużyn było to pierwsze sparingowe starcie w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Od pierwszego gwizdka stroną dominującą był GKS Katowice, który już w 17. minucie swoją przewagę potwierdził zdobyciem gola. Golkipera bytomskiej Polonii pokonał Krzysztof Wołkowicz, który wykorzystał wrzutkę Grzegorza Goncerza.

9 minut później Sławomir Duda wykorzystał błąd obrońcy Polonii i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpakował piłkę do siatki. Dominację GKS-u Katowice w pierwszej połowie potwierdził Goncerz. Najlepszy strzelec GieKSy zdobył bramkę w 32. minucie pojedynku.

Po przerwie trener Jerzy Brzęczek dał szansę gry innej jedenastce. Również przewagę mieli katowiczanie, a gole dla I-ligowca zdobyli Maciej Bębenek i Paweł Szołtys.

Skład GKS-u Katowice:

I połowa: Kuchta - Jurek, Pielorz, Frańczak, Witkowski - Szymański, Duda, Kostępski, Iwan, Wołkowicz - Goncerz.

II połowa: Wiśniewski - Czerwiński, Leimonas, Praznovsky, Curyło - Burkhardt, Sawicki, Bębenek, Szołtys, Zapotoczny - Wojczuk.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!