Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała lepsze od Slavii Sofia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Andrzej Grygiel
Andrzej Grygiel

W swoim drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło zwycięstwo. Bielszczanie pokonali Slavię Sofia 1:0.

Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała był to trzeci mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań. Jeszcze przed wylotem do Turcji Górale rozbili Rozwój Katowice (4:0), a w niedzielę bielszczanie przegrali z FSV Frankfurt (0:1). W Turcji Podbeskidzie rozegra jeszcze dwa sparingowe spotkania.

Jedyną bramkę dla Górali w starciu ze Slavią Sofia zdobył Adam Mójta, który pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera bułgarskiego klubu z rzutu karnego. Bielszczanie mieli kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale graczom Podbeskidzia zabrakło skuteczności.

Tradycyjnie trener Robert Podoliński desygnował do boju dwie jedenastki. Nie zagrał Samuel Stefanik, który w pojedynku z FSV Frankfurt doznał lekkiego urazu i sztab szkoleniowy bielskiego klubu nie chce ryzykować pogłębienia się kontuzji.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Slavia Sofia 1:0 (1:0) 1:0 - Adam Mójta (k.) 40'

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała:

I połowa: Wojciech Kaczmarek - Bartosz Jaroch, Paweł Baranowski, Krystian Nowak, Adam Mójta - Damian Chmiel, Marek Sokolowski, Kohei Kato, Paweł Tarnowski, Sebastian Bartlewski - Mateusz Szczepaniak.

II połowa: Sebastian Madejski - Adam Pazio, Celestine Lazarus, Kristian Kolcak, Frank Adu Kwame, Jakub Kowalski, Adam Deja, Mateusz Możdżeń, Dariusz Kołodziej, Kamil Jonkisz - Robert Demjan.