Sparingowo: Remis GKS-u Katowice z czeskim II-ligowcem

W rozegranym w sobotę meczu sparingowym GKS Katowice zremisował na wyjeździe z MFK Karvina 1:1. Dla Ślązaków był to drugi towarzyski pojedynek w okresie przygotowawczym.

Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Wcześniej GKS Katowice rozbił Polonię Bytom 5:0. MFK Karvina była zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem. - Z każdą drużyną zza południowej granicy pojedynki są na ostrzu noża. Zawodnicy z takich zespołów są wybiegani - mówił przed spotkaniem Łukasz Pielorz.

Prowadzenie w sparingowej konfrontacji objęli katowiczanie, lecz mieli przy tym sporo szczęścia. W 27. minucie piłkę do własnej siatki skierował Tomas Peciar. W drugiej połowie trener Jerzy Brzęczek na boisko wysłał prawie nową jedenastkę, która nie zdołała utrzymać korzystnego rezultatu. Wyrównujący gol dla MFK Karvina padł w 63. minucie.

MFK Karvina - GKS Katowice 1:1 (0:1)
0:1 - Tomas Peciar (sam.) 27'
1:1 - Erik Puchel 63'

Skład GKS-u Katowice:

I połowa: Rafał Dobroliński - Wojciech Jurek, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Adrian Frańczak - Povilas Leimonas, Alan Czerwiński, Maciej Bębenek, Paweł Szołtys, Przemysław Sawicki - Maciej Wojczuk.

II połowa: Mateusz Kuchta - Alan Czerwiński, Povilas Leimonas, Oliver Praznovsky, Kamil Witkowski - Sławomir Duda, Remigiusz Curyło, Krzysztof Wołkowicz, Bartosz Iwan, Patryk Szymański - Oskar Stanik.