Sparingowo: Litwini pokonali Koronę Kielce

W swoim drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Cyprze Korona Kielce przegrała z przedstawicielem litewskiej ekstraklasy Atlantasem Kłajpeda 0:1. Dla zespołu Marcina Brosza to pierwsza porażka podczas zimowych przygotowań.

Sebastian Najman

W przeciwieństwie do rozegranego kilka dni temu spotkania z chińskim Shijiazhuang Yongchang FC (0:0) sztab szkoleniowy Korony dał szansę większej grupie zmienników. Na murawie można było zobaczyć między innymi młodzieżowego reprezentanta Polski Leonida Otczenaszenko, Adriana Bednarskiego czy przebywającego od piątku na testach Senegalczyka Elhadji Pape Diawa.

Już w drugiej minucie złocisto-krwiści mogli otworzyć wynik, ale aktywny Tomasz Zając przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Atlantasu. Bliski szczęścia był również Łukasz Sierpina. Podobnie jak w poprzednich meczach zespół z Kielc miał ogromne problemy ze skutecznością. Potwierdziła to sytuacja z 45. minuty, kiedy dogodną okazję zmarnował Rafał Grzelak.

Tuż po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do graczy z Kłajpedy, a bramkę zdobył Domantas Simkus. Korona próbowała szybko wyrównać, lecz mimo wyraźnej przewagi nie znalazła sposobu na skierowanie piłki do siatki. W 56. minucie mógł to uczynić Diaw - jednak trafił w poprzeczkę. Ogółem 22-letni stoper zaprezentował się bardzo obiecująco i można przypuszczać, że w niedługim czasie podpisze kontrakt.

Przed kielczanami jeszcze dwa sparingi podczas zagranicznego obozu. W najbliższy wtorek ich rywalami będą FK Cukaricki oraz Astra Giurgiu.

Korona Kielce - Atlantas Kłajpeda 0:1 (0:0)
0:1 - Domantas Simkus 49'

Skład Korony Kielce: Leonid Otczenaszenko - Adrian Bednarski (70' Michał Mokrzycki), Elhadji Pape Diaw, Maciej Załęcki, Rafał Grzelak - Łukasz Sierpina, Vanja Marković (87' Przemysław Trytko), Jakub Kotarzewski (46' Aleksandrs Fertovs), Marcin Cebula, Tomasz Zając - Przemysław Trytko (66' Michał Przybyła).