Serie A: Torino przerwało złą passę i pokonało US Palermo, 90 minut Kamila Glika

Po pięciu kolejnych spotkaniach ligowych bez zwycięstwa Torino FC pokonało na wyjeździe US Palermo. Dublet w wygranym 3:1 pojedynku ustrzelił napastnik Byków Ciro Immobile.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Torino po całej serii niekorzystnych rezultatów praktycznie pożegnało się już z nadziejami na awans do europejskich pucharów. Wygrana była jednak zespołowi Giampiero Ventury bardzo potrzebna i wreszcie na Sycylii Byki stanęły na wysokości zadania.

Na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale doświadczonego Alberto Gilardino, ale Torino w 31. minucie już było z przodu. Pomógł w tym Kostarykanin Giancarlo Gonzalez, który niefortunnie interweniował we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Po przerwie Palermo pogrążył Ciro Immobile, któremu asystował Marco Benassi. Kamil Glik rozegrał pełne zawody i został ukarany żółtą kartką.

Dodajmy, że debiutu w Serie A wciąż nie doczekał się Thiago Rangel Cionek. Brazylijczyk z polskim paszportem kolejny pojedynek ligowy Palermo obejrzał w całości z ławki rezerwowych.

W ligowej tabeli Torino zajmuje 11. pozycję i ustępuje między innymi beniaminkowi z Bolonii, który zdołał pokonać na wyjeździe Udinese. Zwycięskiego gola strzelił Mattia Destro. Bramek nie oglądali kibice w Genui, gdzie Sampdoria zremisowała z Atalantą. Ekipa Vincenzo Montelli ma tylko 25 punktów i nadal zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

US Palermo - Torino FC 1:3 (1:2)
1:0 - Gilardino 3'
1:1 - Immobile (k.) 19'
1:2 - Gonzalez (sam.) 31'
1:3 - Immobile 69'

Sampdoria Genua - Atalanta Bergamo 0:0

Udinese Calcio - Bologna FC 0:1 (0:0) 0:1 - Destro 79'