Piłkarze SV Darmstadt "wykartkowali" się przed Bayernem. Beniaminek w Monachium bez 5 filarów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP
zdjęcie autora artykułu

Jak sugerują niemieckie media, zawodnicy SV Darmstadt 98 rozmyślnie faulowali w końcówce meczu z Bayerem Leverkusen, by zostać zawieszonym przed spotkaniem 22 kolejki Bundesligi z Bayernem Monachium.

Trener SV Darmstadt 98 bardzo rzadko rotuje w tym sezonie składem i nawet pojedyncze zmiany mogą rozregulować grę przyzwoicie spisującego się beniaminka Bundesligi. Według sugestii niemieckiej prasy, Dirk Schuster postanowił, że jeśli "jedenastka" ma zostać zmieniona, to aż w połowie i w spotkaniu, w którym porażka i tak jest niemal pewna.

Dlatego też przeciwko Bayerowi Leverkusen Lilie postanowiły się "wykartkować". Piątą żółtą kartkę w sezonie oznaczającą zawieszenie na jedno spotkanie otrzymali: kapitan Aytac Sulu, lider zespołu Marcel Heller oraz Konstantin Rausch i Jerome Gondorf, a 10. raz w sezonie do notesu arbitra trafił Peter Niemeyer. Całej piątki w efekcie zabraknie w Monachium, dzięki czemu nie będzie obaw, że któryś z filarów nie wystąpi w kluczowej potyczce z Werderem Brema w 23. serii gier.

Wymienieni piłkarze poza Gondorfem faulowali od 84. do 92. minuty, co wzbudziło podejrzenia dziennikarzy. - Czy to była zaplanowana taktyka? Nie - odpowiedział krótko Schuster, czym nie przekonał redaktorów "Bilda". - Cóż, w Monachium będziemy musieli zagrać zupełnie inaczej niż zwykle. Wysokie zwycięstwo się nie szykuje - dodał szkoleniowiec.

"To spryt czy zachowanie nie fair?" - zastanawia się niemiecka gazeta. Pewne jest, że łatwiej o wygraną będzie w sobotę 21 lutego Bayernowi Monachium, a Robert Lewandowski pozbawiony opieki ze strony solidnego stopera Aytaca Sulu może dać kolejny strzelecki popis.

Zobacz video: "Pokonanie Węgrów do duże wydarzenie"

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Źródło artykułu: