Ligue 1: Nieprawdopodobny come back Stade Rennes w Tuluzie! Dwa gole w doliczonym czasie, "Grosik" dał zwycięstwo!

Piorunująca końcówka Stade Rennes w meczu z Toulouse FC! Ekipa Kamila Grosickiego wygrała 2:1 po dwóch golach w doliczonym czasie, a tego na wagę zwycięstwa zdobył Polak!

Szymon Mierzyński

Reprezentant naszego kraju tym razem zagrał bardzo krótko, bo zaczął zawody na ławce, a na boisku zameldował się dopiero w 82. minucie jako trzeci zmiennik (zastąpił Giovanniego Sio).

Wtedy na tablicy wyników było 1:0 dla gospodarzy po golu Wissama Ben Yeddera. To co Stade Rennes zrobiło w końcówce wprawiło jednak wszystkich w Tuluzie w osłupienie! W 91. minucie stan rywalizacji wyrównał Ousmane Dembele, a już minutę później podopieczni Rollanda Courbisa zapewnili sobie komplet oczek! Tym razem 18-latek wystąpił w roli asystenta, a po jego podaniu do siatki trafił płaskim uderzeniem przy dalszym słupku Kamil Grosicki!

Toulouse FC przeżyło traumę, a goście w nieprawdopodobnych okolicznościach sięgnęli po komplet oczek. Dzięki temu awansowali na 4. miejsce w tabeli i wciąż mają realną szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów.

"Grosik" natomiast zdobył w sobotę 7. gola w obecnym sezonie Ligue 1 i pozostaje najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu.