WP Euro Raport. Rybka płynie szybko. Maciej Rybus Polakiem Weekendu

Liga rosyjska znowu gra, Maciej Rybus też. Choć niejeden polski klub zesłałby już go do klubu kokosa. Reprezentant Polski kapitalnie zaprezentował się w wygranym 2:1 meczu z Lokomotiwem Moskwa.

Jacek Stańczyk
Newspix / PIOTR KUCZA

Rosyjska liga wróciła do gry, na boisku znowu pojawił się Maciej Rybus. I w meczu z trzecim w tabeli Lokomotiwem Moskwa był najlepszy na boisku. W 8. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, to był jego szósty gol w sezonie. Jeszcze w tej samej połowie przeprowadził lewą stroną rajd, dograł piłkę w pole karne, a tam Guilherme wpakował ją do własnej bramki.

Polak najpierw dał Terekowi Grozny nadzieję, bo jego drużyna z gośćmi przegrywała. Potem Lokomotiwowi nadzieję na trzy punkty odebrał. Rybus był szybki, zdecydowany, przebojowy. Taki, jakiego w czerwcu chciałby mieć we Francji selekcjoner Adam Nawałka.

26-latek wyszedł na mecz w pierwszym składzie. Niejeden polski klub nawet nie posadziłby go na ławce rezerwowych. Ba, może nawet zakazałby treningów. Po sezonie Polakowi kończy się bowiem umowa z Terekiem i piłkarz już zapowiedział, że nowej nie podpisze. Nikt tam jednak z niego rezygnować nie zamierzał. O uprzykrzaniu życia nie było mowy. Nikt zimą puścić do innego klubu też nie chciał.

- Klub przekazał mi, że nie ma opcji bym teraz zimą odszedł. Po sezonie zostanę wolnym zawodnikiem i taka jest na ten moment moja sytuacja - mówił.

Jest po prostu dobry. A jak wiosnę będzie miał taką jak pierwszy mecz, to i we Francji będzie dobrze.