Łukasz Skorupski raz jeszcze wyróżniony. Polak znów zaliczył kapitalną paradę

Oficjalny kanał Serie A tradycyjnie wybrał pięć najbardziej efektownych interwencji kolejki. Parady Łukasza Skorupskiego są regularnie umieszczane w tym zestawieniu i nie inaczej jest po meczu z Genoa CFC (0:1).

Konrad Kostorz
Newspix / ZUMA

Łukasz Skorupski był ostatnio wyróżniany po 22. kolejce, kiedy w wielkim stylu obronił strzał Gonzalo Higuaina, po 24. serii gier za wygranie pojedynku z Jasminem Kurticiem, a także po 26. kolejce, w której dzięki świetnemu refleksowi zatrzymał strzał Domenico Berardiego.

W 28. meczu ligowym Empoli FC w sezonie Skorupski skapitulował po uderzeniu Luki Rigoniego w drugiej połowie. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik Genoa CFC próbował zmusić do kapitulacji Polaka, stojąc zaledwie pięć metrów przed bramką, ale golkiper zdołał skrócić kąt, nogami odbił piłkę i uratował swoją drużynę.

Poza Polakiem nominacje otrzymali: Gianluigi Donnarumma z AC Milan, Stefano Sorrentino z US Palermo, Emiliano Viviano z Sampdorii Genua oraz Andrea Consigli z US Sassuolo.

Zobacz najlepsze parady 28. kolejki Serie A. Kliknij!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)