Serie A: Inter Mediolan złamał żelazną obronę beniaminka. Zadecydowały rzuty rożne

Bologna FC w czterech kolejnych meczach zachowała czyste konto. Na San Siro beniaminek długo skutecznie się bronił, ale w 73. i 76. minucie Antonio Mirante skapitulował, a Inter Mediolan wygrał 2:0.

Konrad Kostorz
PAP

Bologna pokonała 1:0 Udinese Calcio, a następnie bezbramkowo zremisowała z Juventusem, US Palermo oraz Carpi FC. Zwłaszcza czyste konto w konfrontacji z rozpędzoną Starą Damą zrobiło wrażenie na kibicach.

W Mediolanie ekipa Roberto Donadoniego od początku była w defensywie, ale długo skutecznie i szczęśliwie (strzał w słupek Adema Ljajicia) się broniła. Dopiero rzuty rożne okazały się sposobem na szczelnie broniących Rossoblu.

W 73. minucie Marcelo Brozović zacentrował przed bramkę, gdzie po niefortunnej interwencji jednego z przyjezdnych Ivan Perisić wepchnął piłkę do siatki. Po chwili z kolejnej centry skorzystał z niewielkiej odległości Danilo D'Ambrosio, do którego zagrywał Joao Miranda.

W końcówce po błędzie Geoffreya Kondogbii Samira Handanovica pokonał Franco Brienza, ale Inter wygrał trzecie spotkanie z rzędu (licząc z pucharowym zwycięstwem 3:0 nad Juventusem) i udowodnił, że wraca do wysokiej formy.

19 marca Nerazzurri w dobrych nastrojach udadzą się do Rzymu na pojedynek 30. kolejki z AS Roma. To będzie dla zespołu Roberto Manciniego absolutnie kluczowy mecz w walce o najniższy stopień podium i awans do eliminacji Ligi Mistrzów.

Inter Mediolan - Bologna FC 2:1 (0:0)
1:0 - Perisić 73'
2:0 - D'Ambrosio 76'
2:1 - Brienza 90'

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Jesus, Nagatomo - Brozović, Medel - Ljajić (71' Palacio), Eder (89' Murillo), Perisić - Icardi (11' Kondogbia).

Bologna: Mirante - Mbaye (59' Zuniga), Gastaldello, Maietta, Masina - Donsah (77' Brienza), Diawara, Taider - Rizzo, Destro (17' Floccari), Giaccherini.