Włochy: Szósty gol Tomasza Kupisza w sezonie, kolejne 90 minut Bartosza Salamona

Tomasz Kupisz z Brescia Calcio przypomniał o sobie kibicom. Polski skrzydłowy strzelił gola w spotkaniu z Latina Calcio i przyczynił się do wywalczenia przez jego zespół remisu 2:2.

Konrad Kostorz
Newspixpl / fot FRANCESCA SOLI / Newspix.pl / fot. FRANCESCA SOLI

Tomasz Kupisz na gola czekał od 28 listopada ubiegłego roku, kiedy popisał się dubletem w pojedynku z Cagliari Calcio (4:0). Utrzymywał miejsce w podstawowym składzie Brescii, ale bramek nie zdobywał. Zaliczył w tym okresie trzy asysty, by przełamać się w meczu 32. kolejki.

W 73. minucie Kupisz pokonał bramkarza Latiny (6. trafienie w sezonie) po dograniu Carlosa Embolo, który niewiele później wyprowadził Brescię na prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i drużyna naszego rodaka w tabeli zajmuje 9. miejsce - pierwsze, które nie daje miejsca w barażach o awans do Serie A.

Na pozycję lidera przesunęło się Cagliari Calcio po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 nad Vicenza Calcio. Bartosz Salamon już tradycyjnie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, a arbiter w drugiej połowie ukarał go żółtą kartką.

Latina Calcio - Brescia Calcio 2:2 (1:0)
1:0 - Dellafiore 13'
1:1 - Kupisz 73'
1:2 - Geijo 82'
2:2 - Olivera (k.) 88'

Źródło: TVP S.A.