II liga: Kotwica Kołobrzeg zaskoczyła i przeskoczyła Radomiaka Radom

Piłkarze Kotwicy Kotwicy wygrali 1:0 na terenie Radomiaka Radom i wyprzedzili beniaminka w tabeli. Wynik jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę statystyki zespołu znad morza na wyjazdach.

Pojedynek w Radomiu zakończył 24. kolejkę II ligi. Jego wynik jest zaskoczeniem porównywalnym do remisu Olimpii Zambrów z Rakowem Częstochowa. Do niedzieli Kotwica Kołobrzeg wygrała na boisku tylko jeden mecz wyjazdowy z nisko notowanym Gryfem Wejherowo. Poza tym autokar wracał do Kołobrzegu bez uśmiechów i bez punktów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Radomiaka Radom. Gospodarze prowadzili grę i wymieniali podania. Najwięcej z nich trafiało do napastnika Krzysztofa Ropskiego, ale ten nie jest równie skuteczny jak Leandro Rossi. Brazylijczyk pozostaje na szczycie klasyfikacji strzelców, ale w rundzie wiosennej trapią go kontuzje i nie zdobył nawet gola. Bez tamtego Leandro trudno jest beniaminkowi o zwycięstwa.

Po przerwie Radomiak mógł zdobyć gola za sprawą Mateusza Radeckiego, jednak ten trafił z kilku metrów tylko w boczną siatkę. Trio nieskutecznych uzupełniał Radosław Mikołajczak. Wszyscy oni wysyłali Kotwicy zaproszenie, by postarała się o zwycięstwo.

W końcu kołobrzeżanie dali się przekonać. W 70. minucie Mateusz Świechowski zdobył zwycięskiego gola po prostym błędzie przeciwnika. "Scholes" wbiegł w pole karne, poprawił sobie piłkę i strzelił płasko w narożnik bramki. Od tego momentu Kotwica przesuwała się mądrze i skutecznie.

Dzięki trzem punktom Kotwica awansowała na 8. miejsce w tabeli tuż nad Radomiaka. Podreperowała marne statystyki na wyjazdach i chyba skutecznie wyleczyła swojego przeciwnika z marzeń o awansie.

Radomiak Radom - Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Świechowski 70'

Radomiak: Adrian Szady - Michał Grudniewski, Kamil Kościelny, Maciej Świdzikowski, Bartosz Sulkowski (75' Krystian Puton) - Mateusz Radecki, Włodzimierz Puton - Radosław Mikołajczak (75' Marcin Gawron), David Kwiek, Kamil Cupriak (60' Dariusz Brągiel) - Krzysztof Ropski (67' Przemysław Śliwiński).

Kotwica: Wojciech Małecki - Witold Cichy, Jakub Poznański, Wiktor Witt, Remigiusz Szywacz - Bruno Żołądź, Korneliusz Sochań - Łukasz Kacprzycki (84' Tomasz Rydzak) Mateusz Świechowski, Mateusz Wrzesień (55' Dominik Boettcher) - Paweł Łysiak (46' Michał Szubert).

Żółte kartki: Kościelny (Radomiak) oraz Sochań, Poznański, Żołądź (Kotwica).

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!