Pierwsza przegrana Lechii w Turcji

W poniedziałek Lechia Gdańsk wygrała 2:0 z trzecią drużyną białoruskiej Wyszejszajej lihi, MTZ-Ripo Mińsk. Natomiast już we wtorek Lechistą przyszło zmierzyć się z rumuńską ekipą, FC Vaslui. Niestety Rumunii okazali się zasilni na gdańszczan, którzy ulegli 1:2.

Bartosz Wiśniewski

Pierwsze dwadzieścia minut to ogromna przewaga zawodników FC Vaslui, którzy zamknęli Lechistów na własnej połowie. Rumuni bramkę zdobyli z rzutu karnego, który został niesłusznie podyktowany przez ukraińskiego sędziego. Kolejnego gola, biało-zieloni stracili po zamieszaniu w polu karnym Mateusza Bąka.

Honorowe trafienie dla Lechii Gdańsk padło w 89. minucie. Ładną akcje zapoczątkował Maciej Kowalczyk, który okiwał kilku rywali i dośrodkował futbolówkę w pole karne. Następnie Andrzej Rybski nie zdołał czysto trafić w piłkę, ale ta wylądowała pod nogami Marcina Kaczmarka, który zachował spokój i umieścił ją w siatce rywali.

Obrońca Lechii Hubert Wołąkiewicz po starciu z napastnikiem FC Vaslui nabawił się niegroźnego urazu (zbicie mięśnia). Natomiast kontuzjowany Marco Bajić czuł się dzisiaj lepiej i prawdopodobnie pozostanie w Turcji do końca zgrupowania.

Kolejny sparing Lechiści rozegrają 14 lutego z ukraińską Zorią Ługańsk.

Lechia Gdańsk – FC Vaslui 1:2 (0:1)
1:2 - Kaczmarek 89’

Lechia Gdańsk: Bąk - Pęczak (46. Kawa), Wołąkiewicz (60. Cvirik), Radovanović, Cvirik (46. Manuszewski) - Szuprytowski (46. Kaczmarek), Kasperkiewicz (46. Surma), Hirsz (46. Rybski), Wiśniewski (46. Rogal) - Trafarski, Buzała (46. Kowalczyk).