Bundesliga: Artur Sobiech wrócił do gry i strzelił w Berlinie! Potknięcie Herthy z outsiderem

Artur Sobiech po dłuższej przerwie wystąpił w meczu ligowym Hannoveru 96 i strzelił bramkę przeciwko trzeciej w tabeli Herthcie Berlin. Jego drużyna prowadziła na Stadionie Olimpijskim różnicą jednego gola, by ostatecznie zremisować 2:2.

Konrad Kostorz
RONNY HARTMANN / AFP / RONNY HARTMANN / AFP

Po serii porażek działacze Hannoveru zwolnili Thomasa Schaafa i do końca sezonu powierzyli prowadzenie drużyny trenerowi zespołowi młodzieżowego Danielowi Stendelowi. Dla Artura Sobiecha to posunięcie okazało się korzystne, ponieważ nowy szkoleniowiec przywrócił go do podstawowego składu. Polak poprzedni mecz ligowy zaliczył 27 lutego. Sporym zaskoczeniem było wystawienie od pierwszego gwizdka debiutanta - 19-letniego Noaha-Joela Sarenrena-Bazee.

Hertha po ostatniej klęsce 0:5 w Moenchengladbach dobrze rozpoczęła zawody i już w 3. minucie objęła prowadzenie. Ze skrzydła dośrodkował Marvin Plattenhardt, a Vedad Ibisević wygrał pojedynek z Ronem-Robertem Zielerem. Kwadrans później goście zdołali wyrównać po składnej akcji, którą po podaniu Hiroshiego Kiyotake wykończył Sobiech. Nasz rodak wyszedł sam na sam z Rune Jarsteinem i nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki.

Dla Sobiecha był to czwarty gol w sezonie. Wcześniej zaliczył dublet przeciwko Borussii Dortmund (2:4) i pokonał bramkarza Borussii Moenchengladbach (1:2).

Świetni zazwyczaj na własnym terenie podopieczni Pala Dardaia napotkali na nadspodziewanie mocny opór outsidera. Nie kreowali zbyt wielu okazji, a sensacją zapachniało w 58. minucie, kiedy dżoker Kenan Karaman umiejętnie wycofał piłkę spod linii końcowej na środek pola karnego, a Manuel Schmiedebach strzałem do słupka wyprowadził Hannover na prowadzenie.

Dla Herthy porażka u siebie z 18. zespołem tabeli byłaby ogromną wpadką. Dlatego piłkarze Starej Damy rzucili się do ataków i odrobili stratę. Gola strzelił Salomon Kalou, do którego dogrywał wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Julian Schieber.

Sobiech zagrał do ostatniego gwizdka, ale drugiej dogodnej okazji do zdobycia bramki już nie miał. Więcej goli na Stadionie Olimpijskim nie padło i niespodzianka stała się faktem. Hannover nie przegrał, ale raczej nie zwiększył szans na utrzymanie, z kolei Herthcie dwóch straconych punktów może w końcowym rozrachunku zabraknąć do awansu do Ligi Mistrzów.

Hertha Berlin - Hannover 96 2:2 (1:1)
1:0 - Ibisević 3'
1:1 - Sobiech 18'
1:2 - Schmiedebach 58'
2:2 - Kalou 72'

Hertha: Jarstein - Pekarik, Stark, Langkamp, Plattenhardt - Weiser (57' Darida), Skjelbred, Cigerci (71' Schieber), Haraguchi - Ibisević, Kalou.

Hannover: Zieler - Sakai, Milosević, Anton, Prib (79' Sorg) - Schmiedebach, Sane - Bech (54' Karaman), Kiyotake, Sarenren-Bazee (74' Gulselam) - Sobiech.

Żółte kartki: Kalou, Weiser, Langkamp (Hertha) oraz Bech, Sarenren-Bazee, Schmiedebach, Gulselam (Hannover).