Wisła Płock straciła kolejne punkty

W meczu niepokonanych wiosną Olimpii Grudziądz i Wisły Płock padł remis 1:1. W pierwszej części lepiej prezentowali się gospodarze, w drugiej goście.

Michał Piegza

Wisła Płock na mecz z niepokonaną wiosną Olimpią Grudziądz jechała świadoma, że czeka ją trudne zadanie. I w pierwszej części tak było. Gospodarze przeważali stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, ale grali nieskutecznie.

W bramce Nafciarzy świetnie dysponowany był Seweryn Kiełpin i dodatkowo sprzyjało mu szczęście. W 7. minucie po strzale Adama Banasiaka piłka odbiła się od obrońcy tuż obok słupka wychodząc na róg. W 28. minucie mocno z dystansu strzelił Marcin Kaczmarek, bramkarz gości zachował czujność. Po kolejnych pięciu minutach  pokazał się Nildo. Po jego strzale Kiełpin dotknął piłkę, która po chwili odbiła się od poprzeczki!

120 sekund później sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii po faulu na Dimitarze Iliewie. Cezary Stefańczyk uderzył technicznie, ale nie trafił w bramkę! Przed przerwą kolejne szanse dla gospodarzy zmarnowali Banasiak i Jakub Szarpak.

W drugiej części lepiej grać zaczęła Wisła. W 50. minucie Bartosz Fabiniak obronił strzał głową Mikołaja Lebedyńskiego, ale siedem minut później nie miał już nic do powiedzenia. Po dograniu Arkadiusza Recy Lebedyński w sytuacji sam na sam zdobył gola.

Wydawało się, że płocczanie kontrolują przebieg meczu. Olimpia miała problemy z zagrożeniem bramce Wisły. W 70. minucie arbiter podyktował karnego po faulu na Kaczmarku. "Jedenastkę" wykorzystał Nildo.

W końcówce trwała zażarta walka, ale żadnej z drużyn nie udało się przechylić losów wygranej na swoją stronę i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 (0:0)
0:1 - Lebedyński 57'
1:1 - Nildo (k.) 71'

W 37. minucie Cezary Stefańczyk (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego.

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko (79' Michal Piter-Bućko), Mariusz Malec, Jakub Szarpak, Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski (68' Marcin Smoliński), Adam Banasiak, Dariusz Kłus, Piotr Darmochwał (60' Sebastian Bartlewski), Nildo.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Damian Byrtek, Bartłomiej Sielewski, Przemysław Szymiński, Fabian Hiszpański (78' Damian Piotrowski), Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski, Dimitir Ilijew (84' Wojciech Łuczak), Arkadiusz Reca, Mikołaj Lebedyński.

Żółta kartka: Kaczmarek (Olimpia)

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Źródło: TVP S.A.