Obrońca VfB Stuttgart wyręczył Lewandowskiego. Ribery błyszczał, Polak szczelnie kryty

Po niezbyt udanych występach z Eintrachtem (1:0) i Benficą (1:0) Robert Lewandowski przeciętnie wypadł przeciwko VfB Stuttgart (3:1). Chociaż gdyby nie obrońca gospodarzy, Polak prawdopodobnie strzeliłby gola.

Konrad Kostorz
PAP/EPA/DANIEL MAURER PAP/EPA / PAP/EPA/DANIEL MAURER / PAP/EPA/DANIEL MAURER

W 31. minucie Franck Ribery po świetnej akcji płasko dośrodkował na środek pola karnego VfB Stuttgart w poszukiwaniu Roberta Lewandowskiego. Piłka dotarłaby do stojącego przed bramką Polaka, gdyby nie interwencja Georga Niedermeiera, który trafił ją tak niefortunnie, że znalazła się w bramce Przemysława Tytonia.

"Obrońca VfB wyręczył Lewandowskiego i przeszkodził mu w zdobyciu 26. gola w sezonie" - napisali redaktorzy "Abendzeitung Muenchen", którzy krytycznie ocenili występ 27-latka. Wskazali, że zbyt krótko wybijał piłkę z własnego pola karnego, zanim Daniel Didavi zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy, a poza tym nie najlepiej radził sobie z kryciem Niedermeiera i Toniego Sunjicia.

Zarówno "Abendzeitung Muenchen", jak i "TZ" oceniły "Lewego" na "5" (gdzie "1" - najlepsza nota, "6" - najgorsza). Również dziennikarze goal.com uznali, że Polak zaliczył niezbyt udany występ. "Był bardzo dokładnie kryty przez trzech środkowych obrońców Stuttgartu" - zauważali.

Pozostali zawodnicy Pepa Guardioli wypadli lepiej. Na przykład niezwykle aktywny i dynamiką oraz zwinnością sprawiający ogromne problemy defensywie rywali Ribery otrzymał odpowiednio "1" oraz "2". Francuz odzyskał formę i prezentuje się jak za najlepszych lat. Na plus zagrał również Mario Goetze, którego notowania u trenera systematycznie idą w górę.

Największa krytyka nie spotkała Lewandowskiego, lecz Arturo Vidala, którego Guardiola zdjął z boiska już po 26 minutach, ponieważ poważnie groziła mu czerwona kartka. Chilijczyk grał zbyt agresywnie, a poza tym jako ofensywny pomocnik nie radził sobie najlepiej. Od jednej z redakcji dostał najgorszą z możliwych not - "6".