Wigry Suwałki górą w Chojnicach. Premierowa wygrana Nowaka i koniec Pawlaka

Piłkarze Wigier Suwałki pokonali 1:0 Chojniczankę Chojnice dzięki bramce zdobytej w 88. minucie. To pierwsza wygrana zespołu pod wodzą Dominika Nowaka.

W Chojnicach równie ważne były wydarzenia na boisku, jak i te po meczu. Po porażce 0:1 z Wigrami Suwałki kibice sugerowali sternikom Chojniczanki, że czas na zmianę trenera. Ta stała się faktem i Mariusz Pawlak odchodzi z klubu po wielu latach pracy. Roszada następuje przed kolejką, w której Chojniczanka pauzuje, więc nowy trener będzie mieć czas na poznanie szatni.

Przed przerwą gospodarze nie ustępowali Wigrom. Próbowali strzelać z dystansu, a także wykorzystać stały fragment. Marcin Biernat strzelił za lekko po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z rzutu wolnego i piłkę odbił Karol Salik.

Po przeciwnej stronie aktywność wykazywał Kamil Zapolnik. Raz uderzył z bliska, a drugi raz z dystansu. W obu przypadkach zabrakło precyzji, ale dobra końcówka pierwszej połowy była dobrą wróżbą dla Wigier przed drugą.

Już po powrocie z szatni Damian Kądzior huknął w kierunku okienka bramki Chojniczanki i tę uratowała interwencja Damiana Podleśnego. Gospodarze odpowiedzieli strzałami Macieja Rogalskiego oraz Bartłomieja Niedzieli. Za każdym razem bramkarze nie pozwalali na zdobycie gola i czas regulaminowy dobiegał końca.

W końcu jednak nadeszła decydująca 88. minuta. Martin Baran wybrał się w pole karne przeciwnika, otrzymał podanie od Damiana Gąski i umieścił piłkę pod poprzeczką. 0:1, szał radości Wigier, tym większy po ostatnim gwizdku. Chojniczanka mogła bowiem wyrównać, ale Piotrowi Kieruzelowi zabrakło precyzji.

Wigry wygrały pierwszy raz pod wodzą Dominika Nowaka i przesunęły się na miejsce barażowe. Ledwie punkcik wyżej jest Chojniczanka, która liczy, że nowy trener będzie w stanie poprowadzić ją do przełamania podobnie jak Nowak rywala.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
0:1 - Martin Baran 88'

Chojniczanka: Damian Podleśny - Łukasz Kosakiewicz, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Paweł Zawistowski, Maciej Kostrzewa (65' Daniel Feruga) - Przemysław Czerwiński, Maciej Rogalski, Rafał Grzelak (87' Jakub Mrozik) - Marcin Krzywicki (67' Bartłomiej Niedziela).

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Martin Baran, Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz - Bartłomiej Kalinkowski, Omar Santana (80' Marko Brtan) - Damian Kądzior, Kamil Adamek (71' Miłosz Kozak), Damian Gąska (90' Aleksandar Atanacković) - Kamil Zapolnik.

Żółte kartki: Grzelak, Kostrzewa (Chojniczanka) oraz Santana, Adamek, Bogusz (Wigry).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).