Gerard Pique: Liga Mistrzów jest najważniejsza

Gerard Pique ostrzega, że Barcelona nie może sobie pozwolić na więcej wpadek w La Liga. Hiszpan przekonuje jednak, że najważniejsza w tym sezonie jest Liga Mistrzów.

Karol Borawski
Newspix / Joan Valls/NurPhoto

Jeszcze w połowie marca wydawało się, że "Duma Katalonii" pewnie sięgnie po mistrzostwo Hiszpanii. Później Barcelona straciła punkty z Villarreal (2:2), a następnie przegrała z Realem Madryt (1:2) i w sobotę z Realem Sociedad (0:1). W efekcie sześć kolejek przed końcem sezonu ma już tylko trzy punkty przewagi nad Atletico i cztery nad Realem Madryt.

Pique uważa, że on i jego koledzy nie mają już marginesu błędu. - W pierwszej połowie meczu z Sociedad nie graliśmy dobrze. Szybko straciliśmy gola. Żaden zespół nie jest w stanie grać perfekcyjnie przez cały sezon. Wykorzystaliśmy nasz margines błędu. Musimy iść dalej z pełną koncentracją - powiedział obrońca Barcelony.

- W środę czeka nas ważny mecz. To dla nas najważniejsze rozgrywki - dodał.

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Barcelona wygrała z Atletico Madryt 2:1. Rewanż zostanie rozegrany w środę.

Źródło: TVP S.A.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)