Kevin De Bruyne: Jeden z najlepszych meczów w sezonie

Kevin De Bruyne zdobył pięknego gola, po którym Manchester City pokonał Paris Saint-Germain 1:0 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Belg podkreślił, że w rewanżu jego zespół zagrał zdecydowanie lepiej niż w Paryżu.

Szymon Mierzyński
- Myślę, że rewanż z PSG był jednym z najlepszych meczów, jakie rozegraliśmy w tym sezonie. W pierwszym spotkaniu ciągle znajdowaliśmy się pod presją, teraz już tak nie było i to my dyktowaliśmy warunki na boisku - stwierdził w rozmowie z Canal+ Kevin De Bruyne.

Belg zapewnił Obywatelom wygraną w 76. minucie, choć gol mógł paść już wcześniej. Przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał jednak Sergio Aguero. - To w ogóle nas nie podłamało i cały czas graliśmy tak samo. Naciskaliśmy rywala, przez co nie miał on dużej swobody w rozegraniu. Uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone - zaznaczył.

De Bruyne spisuje się wyśmienicie, mimo że dopiero niedawno wrócił do gry po urazie. - Mam za sobą dziesięć tygodni przerwy, więc musiałem sporo ćwiczyć mięśnie nóg i odciążać kolano. Dlatego czasem mnie ono jeszcze zaboli, ale jestem w pełni gotowy na kolejne spotkania - zakończył.