Puchar Anglii: Manchester United poznał rywala w finale

Crystal Palace wygrało w drugim półfinale Pucharu Anglii i w finale rozgrywek zagra z Manchesterem United. Orły w niedzielne popołudnie pokonały Watford 2:1.

Bartosz Zimkowski
Newspixpl / Newspix.pl

Kapitalnie ten mecz rozpoczął się dla Crystal Palace. Już w szóstej minucie Yannick Bolasie z trzech metrów głową wpakował piłkę do siatki Watfordu FC mimo iż rozpaczliwą interwencją próbował zapobiec temu Costel Pantilimon. Dla Bolasie był to szósty gol w tym sezonie, ale pierwszy w Pucharze Anglii.

Spotkanie na Wembley rozkręciło się w drugiej połowie i Szerszenie dziesięć minut po zmianie stron doprowadziły do wyrównania. Po rzucie rożnym Troy Deeney wygrał pojedynek główkowy ze Scottem Dannem i z kilku metrów zdobył gola.

Jednak ostatnie słowo należało do Crystal Palace i co ciekawe trzecia bramka także została zdobyta po uderzeniu głową. Pape Souare dośrodkował futbolówkę z lewego skrzydła, a Connor Wickham strzelił idealnie tuż przy słupku.

Crystal Palace zwyciężyło 2:1 i w finale rozgrywek zagra z Manchesterem United. Całkiem możliwe, że Orły tym samym zapewniły sobie awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

Crystal Palace - Watford 2:1 (1:0)
1:0 - Yannick Bolasie 6'
1:1 - Troy Deeney 55'
2:1 - Connor Wickham 61'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)