Pięciu ligowców w szerokiej kadrze Węgier na Euro 2016

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Bernd Storck ogłosił nazwiska 30 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze Węgier na Euro 2016. Wśród wytypowanych przez Niemca zawodników jest pięciu zawodników klubów Ekstraklasy.

Mowa o Richardzie Guzmicsu z Wisły Kraków, Tamasie Kadarze i Gergo Lovrencsicsu z Lecha Poznań, Adamie Gyurcso z Pogoni Szczecin oraz Nemanji Nikoliciu z Legii Warszawa.

Guzmics, Kadar, Lovrencsics i Nikolić pomogli Węgrom w el. Euro 2016. Pierwszy wystąpił w pięciu spotkaniach, drugi w jedenastu, trzeci w sześciu, a czwarty w dziewięciu.

Z kolei Gyursco po raz ostatni zagrał w narodowych barwach w listopadzie 2014 roku. W meczach el. Euro 2016 nie wystąpił, był powołany na ostatnie spotkanie towarzyskie z Chorwacją, ale na boisku się nie pojawił.

W ramach przygotowań do Euro 2016 Węgrzy rozegrają dwa mecze towarzyskie: 20 maja z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Budapeszcie i 4 czerwca z Niemcami w Gelsenkirchen.

Reprezentacja Węgier zagra na mistrzostwach Europy po raz pierwszy od 1972 roku. Rywalami zespołu Bernda Storcka we Francji będą Portugalczycy, Islandczycy i Austriacy.

ZOBACZ WIDEO Polskie Gwiazdy Piłkarskie: Artur Boruc (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: