Ligue 1: Remis PSG w Bordeaux

W zaległym meczu 35. kolejki francuskiej Ligue 1 Girondins Bordeaux zremisowało przed własną publicznością z Paris-Saint Germain 1:1 (1:1). Jako pierwszy do siatki trafił Zlatan Ibrahimović. Odpowiedział mu Nicolas Pallois.

Sebastian Najman
PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON

Środowy pojedynek już po zaledwie kilkudziesięciu sekundach gry mógł się znakomicie rozpocząć dla mistrza Francji. Adrien Rabiot nieznacznie się pomylił podczas próby przelobowania golkipera gospodarzy. Odpowiedź ekipy z Bordeaux nastąpiła kilkanaście minut później, kiedy to Kevin Trapp zatrzymał Plasila. Przed przerwą granatowo-biali mieli jeszcze jedną doskonałą okazję. Wówczas Ounas przestrzelił na prawie pustą bramkę.

Na zmianę wyniku kibice musieli czekać do 59. minuty, gdy Angel di Maria znakomicie wypatrzył Zlatana Ibrahimovicia. Szwed strzałem głową pokonał Priora. Zawodnicy Girondins Bordeaux nie podłamali się i niedługo później doprowadzili do remisu. Dobrze rozegrany rzut rożny został wykończony przez pozostawionego bez opieki Nicolasa Palloisa.

Ostatnie słowo w tym przeciętnym meczu mogło należeć do PSG, lecz uderzenie Lucasa w kierunku dalszego słupka ofiarną interwencją powstrzymał Pallois.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 1:1 (0:0)
0:1 - Zlatan Ibrahimović 59'
1:1 - Nicolas Pallois 66'

Girondins Bordeaux: Prior – Debuchy, Pablo, Pallois, Contento – Plasil, Sane, Chantôme (21' Biyogo Poko) – Rolan, Ounas (61' Malcolm) – Diabaté (68' Crivelli).

PSG: Trapp – Aurier, Marquinhos, David Luiz, Kurzawa – Nkunku, Stambouli (63' Motta), Rabiot (63' Maxwell) – Di María, Ibrahimović (70' Augustin), Moura.

Żółte kartki: Rolan (Bordeaux) oraz Kurzawa, Moura (PSG).

Sędzia: Francois Letexier.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)