Mario Maloca: Zabiliśmy Legię i mamy na ten moment najlepszą drużynę w Polsce

Wiosna należy do Mario Malocy. Obrońca Lechii Gdańsk spisuje się bardzo dobrze i po zwycięstwie z Legią Warszawa uważa, że jego drużyna jest najlepsza w Polsce.

Michał Gałęzewski
Newspix / Wojciech Figurski

Lechia Gdańsk pokonała Legię Warszawa 2:0. - Wiedzieliśmy że musieliśmy wygrać i tego dokonaliśmy. Teraz możemy patrzeć pozytywnie w przyszłość. Przed nami mecz z Cracovią i pojedziemy tam po to, by awansować do Ligi Europejskiej - powiedział Mario Maloca.

Czy to był najlepszy mecz Lechii w tym sezonie? - Fakt, graliśmy bardzo dobrze przez cały mecz. Z Ruchem druga połowa była w naszym wykonaniu gorsza, a tym razem przez 90 minut nie zeszliśmy z odpowiedniego poziomu. Zabiliśmy Legię i mamy na ten moment najlepszą drużynę w Polsce - ocenił Chorwat w rozmowie z WP SportoweFakty.

Jeśli gdańszczanie wygrają z Cracovią, spełnią marzenia tysięcy kibiców Lechii. - Zagramy na sto procent. Będzie to trudny mecz. Gramy dobrze i jak chcemy awansować do europejskich pucharów, takie spotkania musimy wygrywać. Wcześniej wygrywaliśmy mecze, które musieliśmy wygrać. - stwierdził Maloca.

Najbliższy rywal Lechii zagra w niedzielę osłabiony. - Dobrze, że Cracovia zagra bez Miroslava Covilo. Jego stałe fragmenty gry są bardzo dobre, strzela dużo bramek z rzutów wolnych. Musimy jednak uważać, bo Cracovia ma wielu bardzo dobrych piłkarzy. Jedziemy po zwycięstwo - zakończył obrońca gdańskiego klubu.