II liga: przełamanie Rakowa Częstochowa, Kotwica nie odczarowała stadionu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali pierwszy raz od 26 marca. Pokonali 2:1 Błękitnych Stargard, choć jako pierwsi stracili gola. Również od marca Kotwica Kołobrzeg czeka na gola na swoim stadionie. I jeszcze poczeka.

Raków Częstochowa zimował na miejscu premiowanym awansem, ale podobnie jak w poprzednim sezonie zawiódł w rundzie wiosennej. Drużyna nie wygrała żadnego z siedmiu poprzednich meczów. Przełamała się w Stargardzie, a do wyniku 2:1 doprowadzili po przerwie Adam Mesjasz oraz Łukasz Kmieć. Raków wrócił na 5. miejsce w tabeli i ma jeszcze matematyczną szansę na awans.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zespołu Krzysztofa Kapuścińskiego. Z licznych sytuacji podbramkowych wykorzystał tylko jedną. W 34. minucie Michał Magnuski zdobył pierwszego gola w rundzie wiosennej po dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego z rzutu rożnego. Pozostałe niewykorzystane sytuacje zemściły się po przerwie, a Błękitni stracili więcej goli niż we wszystkich tegorocznych meczach u siebie. Nie są jeszcze pewni utrzymania.

W innym spotkaniu rozegranym na Pomorzu Kotwica Kołobrzeg zremisowała bezbramkowo z Puszczą Niepołomice. Najlepsza szansa na zmianę wyniku narodziła się w 68. minucie. Strzał Dominika Boettchera odbił się fortunnie od muru i piłka spadła pod nogi jednego z gospodarzy, który mocno chybił.

[b]ZOBACZ WIDEO Żurek kontra dziennikarz."Niech pan nie rzuca oskarżeń!"

{"id":"","title":""}

[/b]

Generalnie jednak rezultat odzwierciedlał obraz meczu. W 2016 roku Kotwica Kołobrzeg zdobyła tylko jednego gola na swoim stadionie. Jego autorem był Michał Szubert w 76. minucie meczu z Legionovią Legionowo, a było to 5 marca. Pocieszenie dla Kotwicy jest takie, że dzięki remisowi zachowała oczko przewagi nad Puszczą.

Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki. Piłkarze mogą odpocząć po maratonie meczów, ponieważ następną serię gier zaplanowano na weekend.

Niedziela w II lidze:

Błękitni Stargard - Raków Częstochowa 1:2 (1:0) 1:0 - Michał Magnuski 34' 1:1 - Adam Mesjasz 63' 1:2 - Łukasz Kmieć 73'

Kotwica Kołobrzeg - Puszcza Niepołomice 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!