Szkocja: klub czekał na to 114 lat!

Hibernian wygrał w sobotę Puchar Szkocji pierwszy raz od 1902 roku! Posucha trwała aż 114 lat, a w finale klub okazał się lepszy od Glasgow Rangers (3:2).

Bartosz Zimkowski

Glasgow Rangers po kilku latach nieobecności w najwyższej klasie rozgrywkowej wraca do SPL, ale w między czasie chciało sięgnąć po Puchar Szkocji.

Tymczasem to Hibernian w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie. Jednak jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Kenny Miller, a po zmianie stron strzałem z 20 metrów Andy Halliday zmusił bramkarza do kapitulacji. Rangersi wygrywali zatem 2:1.

Końcówka należała jednak do Hibernian. 10 minut przed końcem doprowadzili do wyrównania, a w drugiej doliczonej minucie David Gray zapewnił swojej drużynie zwycięstwo i pierwszy Puchar Szkocji od 1902 roku.

Glasgow Rangers - Hibernian 2:3 (1:1)
0:1 - Anthony Stokes 3'
1:1 - Kenny Miller 27'
2:1 - Andy Halliday 64'
2:2 - Anthony Stokes 80'
2:3 - David Gray 90+2'