Puchar UEFA: Remis Milanu i Valencii, porażka Sampdorii

W środowych meczach 1/16 finału Pucharu UEFA nie obyło się bez niespodzianek. Sensacją zakończył się mecz w Genui, gdzie miejscowa Sampdoria uległa 0:1 Metalistowi Charków, a Olympiakos Pireus przegrał u siebie 1:3 z Saint Etienne. Będący faworytem rozgrywek Milan zremisował w Bremie z Werderem, broniący trofeum Zenit ograł 2:1 Stuttgart, a Valencia nie zdołała wygrać w Kijowie.

Adam Kiołbasa

Werder Brema powstrzymał AC Milan i zremisował z drużyną Rossonerich. Co prawda podopieczni Carlo Ancelottiego prowadzili po trafieniu niezawodnego Filippo Inzaghiego, ale w końcówce spotkania do wyrównania doprowadził Brazylijczyk Diego.

Zawiodła drużyna Aston Villi. Anglicy przegrywali z CSKA Moskwa po bramce lidera klasyfikacji strzelców Pucharu UEFA - Vagnera Love i na wyrównanie musieli czekać aż do 69. minuty, kiedy to gola zdobył John Carew. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 1:1.

Broniący Pucharu UEFA Zenit Sankt Petersburg co prawda zdecydowanie przeważał w konfrontacji z VFB Stuttgartem, ale wygrał tylko 2:1. Dla gospodarzy trafiali Huszti i Tymoszczuk, a w szeregach gości na listę strzelców wpisał się Gomez.

Rozczarowała Sampdoria Genua. Włosi ulegli na własnym terenie 0:1 ekipie Metalistu Charków. Bramkę dla Ukraińców zdobył Olijnyk. Seweryn Gancarczyk pojawił się na placu gry w doliczonym czasie gry.

Hamburger SV rozbił na wyjeździe 3:0 NEC Nijmegen. Lider Bundesligi od początku dominował i już do przerwy prowadził różnicą dwóch bramek. Cały mecz w barwach miejscowych rozegrał Arkadiusz Radomski.

Rozczarował Olympiakos Pireus, a Michał Żewłakow zaraz po przerwie został zmieniony przez Papadopoulosa. Grecy już po pierwszej odsłonie schodzili do szatni z bagażem dwóch goli, a ostatecznie ulegli Saint Etienne 1:3.

Dynamo Kijów potwierdziło, że na własnym terenie zawsze jest groźne i zdołało zremisować 1:1 z CF Valencią. Także remisem, tyle, że bezbramkowym zakończyło się starcie Girondins Bordeaux z Galatasaray Stambuł.

Bardzo szczęśliwe zwycięstwo odniosła drużyna Paris Saint Germain, która pokonała 2:0 były klub Jacka Krzynówka, a mianowicie VFL Wolfsburg. W 80. i 85. minucie bramki strzelał Hoarau.

Świetną partię rozegrało będące mistrzem Danii AaB Aalborg, gdzie jeszcze do niedawna grał Marek Saganowski. Były klub napastnika zaaplikował Deportivo La Coruna aż trzy gole, a nie stracił ani jednego. Wszystkie bramki padły w drugiej części gry.

Zwycięstwo odniósł portugalski Sporting. Klub z Bragi objął prowadzenie już w 17. minucie za sprawą Renterii, w 26. na 2:0 podwyższył Leone, a w 84. wynik potyczki na 3:0 ustalił Aguiar.

W czwartek zostaną rozegrane pozostałe mecze 1/16 finału. Kibiców Polsce spośród pięciu meczów, które jeszcze się odbędą zdecydowanie najbardziej będzie interesować starcie Lecha Poznań z Udinese Calcio.